کد خبر: 5759

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکایی‌ها مانع اصلی بر سر راه توافق هستند و وزارت امور خارجه باید به ۱+۵ در مورد عدم پایبندی آمریکا به توافق تذکر دهد.

به گزارش قم خبر ، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی آمریکا گفت: همانطور که پیش‌بینی می‌شد آمریکایی‌ها مانع اصلی بر سر راه به نتیجه رسیدن مذاکرات هستند و زیاده‌طلبی‌های آمریکایی‌ها و اقدامات آنها در جهت مخالف با توافق ژنو از این جمله است.

وی افزود: پس از توافق ژنو اعضای ۵‌+‌۱ نباید به طور انفرادی یا جمعی دست به تحریم بزنند اما ما شاهد هستیم که این توافق بارها زا سوی آمریکا نقض شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: از آمریکایی‌ها بیش از این هم نمی‌توان انتظار داشت، آنها سیاستی دوگانه دارند، صراحتا دروغ گرفته و بر خلاف توافق عمل می‌کنند.

نقوی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در ابتدای مذاکرات عنوان کردند که آمریکایی‌ها عهدشکن هستند و امروز این تعبیر مقام معظم رهبری به همگان ثابت شد.

وی افزود: ۵‌+‌۱ باید اختلاف اعضای خود را حل کند، نباید پس از مدتها مذاکره امروز شاهد عهدشکنی آنها باشیم و وزارت امور خارجه نیز باید در این ارتباط با ۵‌+‌۱ اخطار دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری