کد خبر: 5749

هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا می گوید باید در سیاست های کنترلی و نظارتی ایالات متحده پس از افشاگری های اسنودن بازنگری شود.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از سی آر ان خبر داد، وی در سخنرانی دیروز خود در همایش Open SDX در شهر سان فرانسیسکو گفت: شکی وجود ندارد که آمریکا در برخی حوزه ها زیاده روی کرده است. اما من فکر می کنم که در برخی حوزه ها باید قراردادی جهانی در مورد نظارت و کنترل و اطلاعات و کاربردهای آن منعقد شود.

کلینتون افزود: من از اقدامات رییس جمهور اوباما و کنگره در این حوزه حمایت می کنم، اما معتقدم سیاست گذاری های دولت در حوزه نظارت و جمع آوری داده ها باید مورد بازنگری قرار گیرد.

نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا برای کاهش اثرات منفی افشاگری های ادوارد اسنودن در مورد جاسوسی های سایبری آمریکا مدعی شد آمریکا تنها کشوری نیست که این کار را انجام می دهد و شرکت های فناوری آمریکایی ناجوانمردانه به خاطر اقدامات دولت این کشور هدف قرار گرفته اند.

وی مدعی شد: دولت آمریکا بر خلاف دیگر کشورها از اطلاعات کاربران برای اهداف تجاری استفاده نمی کند. باید برای دیگر کشورها روشن کنیم که شرکت های فناوری ما بخشی از دولتمان نیستند و ما در مقایسه با دیگر کشورهایی که به درخواست های دولت برای دریافت اطلاعات رسیدگی می کنند از فرایندهای قانونی بیشتری برخوردار هستیم.

کلینتون همچنین اظهار داشت خطر جاسوسی الکترونیک در برخی کشورها مانند روسیه و چین تا بدان حد زیاد است که وقتی وی به عنوان یک مقام آمریکایی به این کشورها سفر می کند هیچ وسیله الکترونیکی را با خود به همراه نمی برد. زیرا در مدت یک دقیقه امکان نفوذ به این ابزار وجود دارد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری