کد خبر: 5739

ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش حملات دزدان دریایی به ۲ فروند کشتی در محدوده آب‌های آزاد را ناکام گذاشت.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، ناوگروه سی و یکم این نیرو متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران بایندر و ناو جمهوری اسلامی ایران بندرعباس پس از جدا شدن از اسکله بندر جیبوتی یک فروند کشتی که به مقصد کشورمان در حرکت بود را از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

بر اساس این گزارش، هشت فروند قایق دزدان دریایی مجهز به انواع سلاح های سبک و نیمه سنگین صبح در حوالی شمال تنگه باب المندب قصد تعرض به یک فروند کشتی را داشتند که با حضور به موقع و آتش پرحجم ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش و تیم اسکورت این نیرو مواجه شده و پا به فرار گذاشتند.

همچنین هفته گذشته و قبل از پهلوگیری ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش در بندر جیبوتی، این ناوگروه توانست حمله شش فروند قایق دزدان دریایی در محدوده خلیج عدن را به یک کشتی دیگر ناکام بگذارد و آنها را متواری کند.

هر دو این کشتی ها به مقصد جمهوری اسلامی ایران در حرکت بوده و حامل اقلام پزشکی، دارویی و مواد اولیه کارخانجات به ارزش میلیون ها دلار بودند که با همت و دلیرمردی کارکنان نیروی دریایی ارتش از تعرض دزدان دریایی در امان ماندند.

ناوگروه سی و یکم نیروی دریایی ارتش که دوم مرداد ماه سال جاری با هدف به اهتزاز در آوردن پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پهنه دریاها، اعلام پیام صلح و دوستی به کشورهای جهان و منطقه و تأمین امنیت خطوط مواصلاتی و کشتیرانی به آبهای آزاد و بین المللی اعزام شده است با طی بیش از ۲۰۰۰ مایل دریایی کماکان در محدوده خلیج عدن در حال گشت زنی و اجرای مأموریت محوله است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری