وزیر خارجه آمریکا در یادداشتی در روزنامه نیویورک‌تایمز خواستار ائتلافی جهانی برای مقابله با تهدیدات گروه داعش شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، جان کری، وزیر خارجه آمریکا طی یادداشتی در روزنامه نیویورک‌تایمز خواستار ائتلافی جهانی برای مقابله با تهدیدات گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شامات یا داعش شد. وزیر خارجه آمریکا در این یادداشت، گروه داعش را «تهدیدی یکپارچه» علیه دسته وسیعی از کشورها از جمله آمریکا دانسته است.

آقای کری در ادامه این یادداشت با خاطرنشان کردن برخی از جنایت‌های گروه داعش اذعان کرده این گروه با بهره‌گیری و سوء استفاده از درگیری‌ها در سوریه تشکیل شده است. وزیر خارجه آمریکا می‌نویسد: «حضور مجموعه‌ای از پیکارجویان خارجی در داعش این گروه را به تهدیدی نه تنها در منطقه بلکه در هر نقطه‌ای تبدیل کرده که آنها می‌توانند بدون آنکه کشف شوند به آنها سفر کنند؛ آمریکا هم از جمله همین کشورهاست.»

وزیر خارجه آمریکا می‌نویسد این گروه تروریستی در صورتی که متوقف نشود به سوریه و عراق راضی نخواهند شد. این مقام آمریکایی سپس به حملات هوایی آمریکا علیه مواضع این گروه در عراق اشاره کرده اما اذعان کرده «حملات هوایی به تنهایی بر این دشمن غلبه نخواهند کرد.»

کری با بیان اینکه برای مقابله با داعش باید از نیروهای عراق و «مخالفان میانه‌رو سوریه» حمایت کرد خواستار انهدام توانمندی‌های این گروه شده است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه به برنامه‌های واشنگتن برای تشکیل ائتلافی جهانی علیه گروه داعش پرداخته و می‌نویسد وی و چاک هیگل، وزیر خارجه آمریکا هفته آینده در حاشیه نشست کشورهای عوض ناتو با متحدان اروپایی آمریکا دیدار خواهند کرد. به نوشته کری، هدف از این دیدارها جلب بیشترین حمایت‌ها است.

کری سپس به سفرش با هیگل به متطقه خاورمیانه جهت ایجاد ائتلافی بیشتر در این راستا شده است. کری در ادامه با بیان اینکه تمامی کشورها، چه به صورت مستقیم و چه غیرمستقیم باید به مقابله با داعش کمک کنند نوشته برای مقابله با این گروه به تشکیل ائتلافی جهانی احتیاج است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری