کد خبر: 5603

یک روزنامه آلمانی با استناد به اطلاعات کمیسیون اروپایی از حضور بیش از دو هزار جنگجوی اروپایی در جبهه داعش در سوریه خبرداده و اروپا را مرکز استخدام نیرو برای تروریست های داعش دانست.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، روزنامه تاگس شاو در مطلبی با عنوان اتحادیه اروپا مرکزی برای استخدام نیروهای تروریستی داعش نوشت: بر اساس ارزیابی کمیسیون اتحادیه اروپا بیش از ۲۰۰۰ نفر از این اتحادیه در جبهه داعش در سوریه نبرد می کنند. بر اساس اطلاعات کارشناسان امنیتی جوانان اروپایی از طریق استانبول به سوریه سفر می کنند.

این روزنامه آلمانی در ادامه نوشت: در بروکسل، لاهه و لندن فرقی نمی کند، طرفداران گروه تروریستی داعش پرچم های سیاه خود را در بسیاری از پایتخت های اروپایی نشان می دهند.

یک سخنگوی کمیسیون اروپایی در پاسخ به این پرسش که تعداد جنگجویانی که از اروپا به مناطق تحت حاکمیت داعش در سوریه و عراق سفر می کنند و آنجا آموزش های نظامی دیده تا بعد از اقدامات تروریستی خود زمانی دوباره به اروپا برگردند چقدر است گفت: ما با اطمینان از بیش از دو هزار نفر سخن می گوییم. طبیعتا این یک تهدید قابل توجهی برای اروپا است.

بر اساس اطلاعات بروکسل تنها در سوریه در حال حاضر ۳۸۵ بلژیکی که اکثر آن ها به جبهه داعش تعلق دارند مبارزه می کنند. بر اساس اطلاعات دولت بلژیک بسیاری از این جنگجویان از بروکسل و آنتورپ به سوریه سفر کرده اند.

یکی از سر دسته های گروه اسلام گرایان افراطی در بلژیک درباره چنین وضعیتی اظهار داشته است که در بروکسل ما بیکاری، فقر، نداشتن امید به آینده و جرم و جنایت های بسیار را در بین جوانان داریم.

وی همچنین از شیوع فحشا، قمار، الکل و مواد مخدر در سراسر اروپا خبر داده و اینکه بسیاری از طرفداران وی جذب داعش و تبلیغات آن می شوند.
این روزنامه آلمانی در بخش دیگری از این مطلب نوشت: حداقل ۱۴۰ هلندی در عراق و سوریه مبارزه می کنند. بر اساس اطلاعات کارشناسان امنیتی اروپا اکثر مبارزان اروپایی داعش، ابتدا به استانبول و از آنجا به سوریه سفر می کنند و بسیاری از آن ها سعی می کنند بعد از عملیات های تروریستی خود دوباره به اروپا برگردند.

یک سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا در این باره اظهار داشته است که بازگشت این جنگجویان، امنیت داخلی اروپا را تهدید می کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری