کد خبر: 5583

دوره تربیت و تعالی فرماندهان، مسئولین نمایندگی ولی‌فقیه و مسئولان حفاظت رده‌های نیروی زمینی سپاه به مدت ۲ روز در مشهد برگزار شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، دوره تربیت و تعالی فرماندهان، مسئولین نمایندگی ولی‌فقیه و مسئولین حفاظت رده‌های نیروی زمینی سپاه به مدت ۲ روز در مرکز تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی امام‌رضا (ع) برگزار شد.

در این دوره که با حضور سخنرانان و اساتید مطرح کشوری همچون آیت‌الله علم‌الهدی (امام جمعه مشهد)، حجت‌الاسلام قرائتی، حجت‌الاسلام حمید روحانی، شریعتمداری و حجت‌الاسلام فلاح‌زاده و دهنوی، مباحث مختلف اعتقادی، سیاسی و اخلاقی مطرح شد و همچنین شرکت‌کنندگان علاوه بر درک فیض حضور در بارگاه ملکوتی امام‌رضا (ع) از این مباحث نیز بهره‌مند شدند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه به عنوان سخنران ویژه دوره، به دستاوردها و رشد و بالندگی نیروی زمینی سپاه اشاره کرد و این نیرو را جاذب نصرت‌های الهی قلمداد نمود.

وی گفت: در حال حاضر نظام جمهوری اسلامی در تمامی صحنه‌ها و جبهه‌ها با دشمن مستکبر در حال ستیز و درگیری است و نبرد ما با دشمنان خدا بسیار پیچیده‌تر و گسترده‌تر از گذشته شده است و هر چه زمان می‌گذرد، فلسفه وجودی نیروی زمینی به خاطر پیوند خوردن آن با همه جبهه‌های نبرد، شناخته‌تر شده است.

سردار سلامی شهادت را سکه رایج در نیروی زمینی دانست و با اشاره به وقایع اخیر در منطقه و مرزهای جمهوری اسلامی، نیروی زمینی را دارای هوشمندی بالا معرفی کرد که اکنون درک دقیقی از مرزها پیدا کرده و مهندسی این نیرو در ارتفاعات مناطق مرزی معجزه‌های بزرگی خلق کرده است که ثمره آن نشان دادن اراده نظام برای انتقال حاکمیت خود در دورترین نقاط کشور و ناامید کردن دشمنان از تعرض به خاک جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه ضمن ارائه تحلیل از اوضاع منطقه و فعالیت گروه‌های تروریستی در همسایگی مرزهای کشور، بر نقش نیروی زمینی سپاه برای جلوگیری از سرریز تهدیدات سیال از طریق مرزها تأکید کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان سخنانش با استناد به گفته‌های تحلیل‌گران غربی، به ضعف و افول قدرت آمریکا در مقابله با ایران اسلامی اشاره کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری