استاد حوزه علمیه قم گفت: می‌بینیم بیشترین فیلم‌هایی که در هالیوود ساخته می‌شوند مضامینی آخرالزمانی و ضد مهدویت دارد و این به خاطر اهمیت مسئله منجی در آخرالزمان است که غرب می‌خواهد با تبلیغات منجی جعلی خود را به مردم ارائه دهد.

خبرگزاری فارس: هالیوود با تبلیغات غلط منجی جعلی خود را به مردم ارائه می‌دهد

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در جلسه درس اخلاق خادمان مسجد مقدس جمکران که صبح امروز به همت معاونت اجرایی این مکان مقدس برگزار شد با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و ایام دهه کرامت اظهار کرد: این بانوی بزرگوار افتخار ایرانیان و قمی‌ها است و ثواب زیارت ایشان به فرموده امام رضا (ع) بهشت است.

وی ادامه داد: حضرت معصومه (س) در میان امامزادگان جزء چند امام زاده‌ای است که چندین امام به مقام ایشان تاکید کرده‌اند و اینها نشان از جایگاه والای این بانوی بزرگوار در مراتب علمی، فقهی، اخلاقی و ولایت پذیری دارد.

استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران همواره مورد توجه علما و مراجع تقلید بوده است بیان کرد: علمایی مانند آیت الله بافقی همواره به این مکان مقدس مشرف می‌شدند و طلاب را نیز برای نماز خواندن و مناجات با امام زمان (عج) با خود همراه می‌کردند.

رفیعی افزود: در زمان فعلی نیز مقام معظم رهبری و مراجع و علمای بزرگ حوزه علمیه به این مکان مقدس مشرف می‌شوند و توجه ویژه‌ای به مسجد مقدس جمکران دارند؛ امروز جمکران پایگاهی برای خدمت به حضرت ولی عصر (عج) قرار گرفته است و به عنوان قطبی فرهنگی بعدی جهانی پیدا کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه طبق آیات قرآن کریم بهترین سخن، سخن احسن است به تشریح ویژگی‌های سخن خوب پرداخت و ابراز کرد: سخنی خوب است که برای رضای خدا انجام شود، گیرایی سخن امام خمینی (ره) به خاطر این بود که در تمام صحبت‌های خویش رضای خدا را در نظر می‌گرفت و فقط برای رضا خدا کار می‌کرد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه ماندگاری شیخ عباس قمی و آثارش را به واسطه نیت الهی وی ذکر کرد و گفت: امروز می‌بینیم کتاب‌های زیادی نوشته و چاپ و توزیع می‌شوند ولی هیچکدام به جایگاه کتابی مانند مفاتیح که امروز همه جا در کنار قرآن قرار دارد نمی‌رسد و این ماندگاری به واسطه این بود که شیخ عباس کتاب را با نیت الهی نوشت و یک سال خود به آن عمل کرد و بعد از آن کتاب را منتشر کرد.

رفیعی عمل به سخن را مرحله دیگر و مهمتر دانست و بیان کرد: باید در برخورد با مردم رفتار نیکو داشته باشیم، برخورد خوب خصوصاً در اماکن مذهبی می‌تواند گاهاً به ایجاد تحول در افراد منجر شود و طبیعتاً رفتار ناپسند نیز آثاری معکوس در فرد خواهد گذاشت.

وی با اشاره به تشرف جمعیت میلیونی به مسجد مقدس جمکران ابراز کرد: بسیاری از کسانی که به این مکان مقدس مشرف می‌شوند جوان هستند و جمکران کانونی برای جذب جوانان شده و باید برای اثر بخشی بیشتر این مکان مقدس با برخورد خوب و ارائه برنامه‌های فرهنگی مناسب زمینه رشد و گسترش فرهنگ مهدویت را فراهم کنیم.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه جمکران باید به صورت میلیونی منشورات خود را به زائران اهدا کند گفت: امروز دشمنان برای ایجاد شبهه کتاب‌های زیادی را علیه مکتب تشیع منتشر کرده و به صورت انبوه و رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهند، ما نیز باید در مقابل در اماکن مذهبی همچون مسجد مقدس جمکران که جوانان زیادی را به خود جذب کرده این رویه را در پیش بگیریم و کتاب‌هایی ساده و جذاب و کم حجم با محتوایی غنی به کسانی که مشرف می‌شوند اهدا کنیم تا اثر این حضور در مسجد و نماز خواندن چندین برابر شود.

رفیعی با اشاره به اینکه موضوع مهدویت موضوع شماره یک دنیا است خاطر نشان کرد: می‌بینیم بیشترین فیلم‌هایی که در هالیوود ساخته می‌شوند مضامینی آخرالزمانی و ضد مهدویت دارد و این به خاطر اهمیت مسئله منجی در آخرالزمان است که غرب می‌خواهد با تبلیغات منجی جعلی خود را به مردم ارائه دهد ولی ما باید با تبلیغات صحیح و به روز فرهنگ ناب مهدویت را در جهان تبلیغ کرده و تشنگان منجی را از معارف والای مهدوی سیراب کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری