کد خبر: 5532

مردم منطقه سنت لوئیز شهر فرگوسن ایالت میسوری شب گذشته بار دیگر در اعتراض به کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست بدست پلیس دست به تظاهرات زده و خواستار بازداشت قاتل وی شدند.

به گزارش قم خبر ؛ مهر به نقل از رویترز خبر داد، تظاهرات مردم میسوری در اعتراض به آزاد بودن قاتل نوجوان سیاه پوست تا بعد از نیمه شب نیز ادامه داشت.

البته جمعیت حاضر در تظاهرات شب گذشته منطقه سنت لوئیز به مراتب کمتر از افرادی بودند که در هفته گذشته در اعتراض به این جریان در خیابان ها حضور داشتند.

تظاهرات شب گذشته در حالی برگزار شد که از ابتدای هفته جاری اعلام شد اعتراضات فرگوسن پایان یافته است.

شهر فرگوسن در ایالت میسوری از یکشنبه شب ۱۹ مرداد ماه ناآرام شده که دلیل آن کشته شدن یک نوجوان در بخش سنت لوئیز منطقه فرگوسن میسوری بود. عصبانیت مردم میسوری پس از آن افزایش یافت که اعلام شد پلیسی که اقدام به قتل بی دلیل این نوجوان کرده چند روز قبل از وقوع قتل، نشان افتخار دریافت کرده بود. بر اساس این گزارش، دست کم ۶ بار به سوی "مایک براون" شلیک شده که در دو مورد به سمت سر وی نشانه گیری شده است.

شدت اعتراضات به حدی رسید که فرماندار میسوری مجبور به کمک گرفتن از گارد ملی آمریکا شد. این اعتراضات تا تاریخ ۳۱ مرداد ادامه داشت و پس از آن جو حاکم بر فرگوسن رفته رفته آرام شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری