کد خبر: 5521

سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی اظهار داشته که وضع حقوق بشر در آمریکا به قدری وخیم است که این کشور اجازه ندارد در مورد اجرای حقوق بشر در سایر کشورها قضاوت کند.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه کره شمالی ضمن انتقاد شدید از عملکرد پلیس آمریکا در برخورد با معترضین به قتل «مایکل براون» در میسوری، آمریکا را قبرستان حقوق بشر خواند و اظهار کرد که آمریکا بهتر است به جای انتقاد از وضعیت حقوق بشر در سایر کشورها سعی کند در کشور خود به حقوق بشر احترام بگذارد.

کره شمالی یکی از کشورهاییست که آمریکا به طور مرتب آن را محکوم به نقض حقوق بشر می‌کند. سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی گفته است که آمریکا به بدترین شکل حقوق بشر را نقض می‌کند. تبعیض نژادی و تحقیر مردم به خاطر نژاد متفاوت آنها امنیت جانی آنها را در آمریکا در معرض خطر قرار داده است.

به گفته این مقام کره شمالی آمریکا نباید راه حل را در سرکوب معترضان جستجو کند، بلکه باید تلاش کند به درک واقعی از مفهوم حقوق بشر برسد.

عملکرد پلیس آمریکا در شلیک به نوجوان سیاه‌پوست غیر مسلح در فرگوسن و سرکوب معترضان به رفتار پلیس، منجر به انتقادات گسترده‌ای در سراسر جهان شده است.
 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری