کد خبر: 5465

وزیر کشور گفت: ۸۰ درصد فرمانداران تغییر کرده اند و برای انتخاب نفر جدید نه تنها از نمایندگان مجلس بلکه از نماینده ولی فقیه و اعضای ستاد انتخاباتی رییس جمهوری نیز مشورت گرفته شده، بنابراین آنها وابستگی به هیچ گروه سیاسی ندارند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در پاسخ به سووالات خبرنگاران افزود: در مورد انتخاب فرمانداران از رییس جمهوری نیز مشورت می گیریم.

وی با ابراز گلایه از روزنامه «آرمان» در مورد خبر تغییر ۴۰ درصدی فرمانداران و سووالی در این مورد که فرمانداران با نظر نمایندگان مجلس انتخاب می شوند و آیا این فرمانداران وابسته به نمایندگان خواهند بود، گفت: از روزنامه «آرمان» گلایه دارم زیرا این روزنامه به اشتباه این خبر را منتشر کرده بود و آن زمان نیز توضیحاتی دادیم اما روزنامه، اشتباه خود را اصلاح نکرده است. ۸۰ درصد فرمانداران را تعویض کرده ایم و از گفتن این موضوع نیز ابایی نداریم.

وزیر کشور ادامه داد: روزنامه «آرمان» اخباری می زند که اشتباه است و موجب بی اطمینانی مردم به روزنامه می شود. در زمینه انتخاب فرمانداران همانگونه که با مجلسی ها در تعامل هستیم نظرات نماینده ولی فقیه در استان ها و همینطور اعضای ستاد انتخاباتی رییس جمهور را نیز جویا می شویم. وی افزود: اگر مبنا این باشد که چون از آنها نظر می خواهیم، فرمانداران وام دار کسی هستند. نمی شود یک فرماندار در عین حال وام دار نماینده مجلس، نماینده ولی فقیه و ستاد انتخاباتی رییس جمهور باشد.

رحمانی فضلی ادامه داد: فرمانداران را بر اساس چارچوب خاص و ویژگی های مدنظر انتخاب می کنیم و هر کسی که به ما فردی را با چنین شاخصه ها و ویژگی هایی معرفی کند در مورد آن تصمیم گیری می کنیم.

به گفته وی، تجربه، اعتدال سیاسی، انگیزه کار و سوابق کاری درخشان از جمله ویژگی های یک فرماندار باید باشد. رحمانی فضلی افزود: بعد از ۳۶ سال کار سیاسی باید یاد بگیریم چگونه کار کنیم، نگاه ها را اصلاح کنیم و قدرت تعامل و مشارکت را بالا ببریم.

وی درباره سخنان سردار نقدی درباره راه اندازی شورای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد که آیا نیاز به اخذ مجوز از وزارت کشور دارد، گفت: مساجد محل فعالیت های فرهنگی و دینی هستند و به این منظور مجوزهای کلی را دارند و برای تک تک کارهایی که در درون مساجد انجام می شود نیاز به اخذ مجوز جداگانه نیست.

رحمانی فضلی ادامه داد: متولیان مساجد مسوولیت اقدامات انجام شده را بر عهده دارند و خود نیز باید جوابگوی اقداماتی باشند که انجام می دهند.

وی در مورد فعالیت گشت موتوری «انصار حزب الله» و نیاز به اخذ مجوز وزارت کشور برای آنها، گفت: هر فعالیت اجتماعی که در داخل کشور صورت می گیرد باید مجوز قانونی داشته باشد، چه این فعالیت فرهنگی باشد و یا نباشد، اگر مجوزهای لازم اخذ نشود، بطور قطع با آنها برخورد می شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری