کد خبر: 5438

در واشنگتن مردم علیه خشونت پلیس آمریکا تظاهرات کردند.

به گزارش قم خبر، واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی ، صدها نفر با تظاهرات در مرکز شهر واشنگتن پایتخت آمریکا و بستن خیابانها به روی عبور و مرور خودروها، اعتراض خود را به خشونت پلیس علیه اقلیتها به ویژه سیاهپوستان اعلام کردند. این تظاهرات دو هفته پس از قتل مایکل براون نوجوان هجده ساله در تیراندازی مامور پلیس در فرگوسن میسوری برگزار می شود.

یک تظاهرکننده گفت باید چند نفر کشته شوند تا پلیس بالاخره برای جان ما آمریکاییهای سیاهپوست ارزش قائل شود و به ما هم احترام بگذارد. اصلا برای آنها مهم نیست و ماموران سفیدپوست به راحتی علیه ما مرتکب جرم می شوند و محاکمه نمی شوند.

تظاهرکنندگان بر این باورند قتل مایکل براون نمونه ای از سالها بدرفتاری و تبعیض نژادی پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان است.

کارن گاریسون تظاهرکننده سیاهپوست گفت فکر کردن درباره این مسئله مرا بسیار ناراحت می کند. در کشور آمریکا به راحتی به سیاهپوستان بی احترامی می شود. آنها می گویند تا زمانی که ثابت نشود این پلیس سفیدپوست مجرم است ، او بی گناه است. در واقع شرم آور است که این حرف را می زنند زیرا او یک فرد غیرمسلح را کشته است. پسر هجده ساله یک نفر کشته شده است و آنها هنوز به این مسئله بی توجه هستند و کاری نمی کنند. واقعا شرم آور است.

یک تظاهرکننده گفت مردم باید در رسانه های اجتماعی فعالیت خود را بیشتر کنند و عکسها و تصاویر مربوط به خشونت پلیس را منتشر کنند تا دیگران بدانند در آمریکا چه خبر است. این جنبش باید ادامه پیدا کند.

بسیاری نگران هستند بدون اقدام کنگره، ماجرا مایکل براون و دیگر سیاهپوستانی که به دست پلیس کشته شده اند ، ادامه پیدا کند.

یک تظاهرکننده گفت ما می خواهیم سراسر جهان به آنچه در آمریکا می گذرد توجه کنند. سیاهپوستان در آمریکا همانند سگ هدف گلوله پلیس قرار می گیرند و کشته می شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری