عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: این تشکل روحانی هنوز برنامه‌ای برای ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی ندارد و در این باره اقدامی انجام نداده است.

به گزارش قم خبر ؛ آیت‌الله احمدخاتمی در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: اولین جلسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از تعطیلات یک ماهه روز جمعه ۷ شهریور ماه با حضور تمامی اعضا برگزار خواهد شد.

وی افزود: هر ساله در مرداد ماه به خاطر تعطیلات جلسات جامعه مدرسین تشکیل نمی‌شود.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه هنوز دستور جلسه جامعه مدرسین در روز جمعه مشخص نشده است گفت: به طور حتم بررسی مسائل جاری کشور و جهان از مهم‌ترین موضوعاتی که در جلسه مورد بحث و بررسی اعضا قرار خواهد گرفت.

وی درباره برگزاری جلسات مشترک میان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و تشکل‌های اصولگرا برای ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی آینده تصریح کرد: این تشکل روحانی هنوز برنامه‌ای برای ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی ندارد و در این باره اقدامی انجام نداده است.

به گزارش میزان، جامعه مدرسین که در حال حاضر آیت‌الله یزدی ریاست آن را بر عهده دارد توسط جمعى از علماء و اساتید بزرگ حوزه علمیه قم، در سال ۱۳۴۰ و با هدف اصلاح و تکمیل برنامه‌‏هاى درسى حوزه‏‌هاى علوم اسلامى و پرورش طلاب، تحقیق در علوم و معارف اسلامى، تبلیغ و گسترش اسلام در داخل ایران و کشورهاى خارج،‌ سعى در اجراى احکام و قوانین سیاسى، اجتماعى، قضائى، اقتصادى و فرهنگى اسلام،‌ دفاع از اسلام و قرآن،‌ مبارزه با طاغوت وستمگران و دفاع از حقوق محرومان و مستضعفان پایه‌گذاری شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری