کد خبر: 5421

مدیرعامل شرکت مخابرات قم گفت: نخستین نیروگاه تولید برق CHP کشور (تولید همزمان برق و آب مقطر با مقیاس کوچک) برای نخستین بار در قم با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح می‌شود.

به گزارش قم خبر ؛ سید اسدالله دهناد در گفتگو با مهر با گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۱۸ پروژه مخابراتی در روز پنجشنبه با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، استاندار قم و مسئولان وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات ایران مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی افتتاح نخستین نیروگاه تولید برق CHP کشور را مهمترین پروژه افتتاحی این هفته ذکر کرد و افزود: با افتتاح این نیروگاه علاوه بر تامین برق مورد نیاز مخابرات، مازاد تولید برق به شبکه توزیع برق منتقل خواهد شد و کمک خوبی برای تامین برق استان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم هزینه احداث این نیروگاه را ۲۰ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: این نیروگاه با مشارکت شرکت مخابرات استان و شرکت ری نیرو وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در جاده قدیم قم - تهران افتتاح می‌شود.

به گفته دهناد، این نیروگاه علاوه بر تولید برق، همزمان روزانه ۱۰۰ هزار لیتر آب مقطر تولید خواهد کرد که با توجه به خشکسالی‌های اخیر در قم، امکان خوبی برای استان ایجاد می شود.

راه‌اندازی اولین فروشگاه برند شرکت مخابرات

وی اولین فروشگاه برند شرکت مخابرات در بلوار امین را از دیگر طرح‌هایی ذکر کرد که در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

دهناد افزود: در این فروشگاه علاوه بر ارائه تمامی خدمات مخابراتی، فروش و تعمیر گوشی‌های تلفن همراه و تبلیت و... نیز انجام می شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم ۱۶ پروژه دیگر قابل افتتاح در هفته دولت را شامل افزایش پورت‌های اینترنت پرسرعت، افزایش سایت‌های بی تی اس تلفن همراه برای پوشش دهی بیشتر و توسعه شبکه کابل مراکز تلفن ثابت بیان کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۴۷ روستای استان دارای تلفن خانگی و تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار تحت پوشش تلفن همراه هستند. در ۵۱ روستا مراکز آی سی تی روستایی داریم و بیشتر روستا متصل به اینترنت پرسرعت هم شده اند.

دهناد افزود: ۴۸۰ هزار اشتراک تلفن ثابت در استان داریم که بیش از ۱۰۰ هزار شماره متصل به اینترنت پرسرعت هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری