کد خبر: 5420

نتایج یک تحقیق جدید در عربستان نشان می دهد که درآمد ریاض از مراسم حج سال جاری با سه درصد رشد نسبت به سال گذشته دست کم به هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار می رسد.

به گزارش قم خبر ؛ مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه خبر داد، اکتبر سال جاری نیز عربستان همانند سال های دیگر شاهد برگزاری بزرگترین گردهمایی مسلمانان جهان برای شرکت در مراسم حج خواهد بود. پیش بینی می شود که در مراسم امسال نزدیک به دو میلیون نفر شرکت کنند که ۷۰ درصد آنها را مسلمانان کشورهای دیگر تشکیل می دهند.

با توجه به آنکه اعمال اصلی حج در پنج روز انجام می شود هزینه پنج روز اقامت در مکه برای مسافران خارجی در ایام حج چهار هزار و ۶۳۳ دلار (معادل ۱۷ هزار و ۳۸۱ ریال سعودی) و برای اتباع عربستان یک هزار و ۳۱۹ دلار است.

بر همین اساس پیش بینی می شود که درآمد عربستان از مراسم حج سال جاری با سه درصد رشد نسبت به سال گذشته به هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برسد.

البته با توجه به آنکه مسافران برخی از کشورها در ایام حج بیش از پنج روز در عربستان اقامت دارند درآمد ریاض از این مراسم دینی به مراتب بیشتر از رقم ذکر شده خواهد بود.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، در این تحقیق فقط هزینه هایی که مسافران در شهر مکه خواهند داشت محاسبه شده و مخارج آنها در مدت اقامت در شهر مدینه محاسبه نشده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری