کد خبر: 5407

وزارت انرژی روسیه از آغاز مذاکرات با ایران در زمینه خرید نفت خام ایران در ازای صادرات خدمات و کالاهای روسی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس» خبر داد، وزارت انرژی روسیه امروز، سه شنبه اعلام کرد که نشست کمیسیون بین دولتی روسیه-ایران در زمینه همکاری‌های تجاری-اقتصادی که قرار است در جریان آن موضوع فروش نفت ایران به روسیه بررسی شود، در تاریخ ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) در مسکو برگزار خواهد شد.

«الکساندر نوواک» وزیر انرژی روسیه در اوایل ماه آگوست (اواخر مرداد) اعلام کرده بود که روسیه ممکن است در سازماندهی انتقال نفت خام ایران مشارکت کند. وی گفته بود: «حجم دقیق انتقال نفت ایران بر اساس نیاز بازار انرژی بعدا تعیین خواهد شد.»

به عقیده نوواک، افزایش حجم مبادلات بازرگانی بین دو کشور بر اساس افزایش صادرات کالاها و خدمات روسی به ایران در زمینه متالورژی، معدن، خودرو، مهندسی مکانیک و کشتی سازی، برق، پتروشیمی، زیرساخت‌ها، حمل و نقل، مجتمع کشت و صنعتی و صنایع دارویی برنامه ریزی شده است.

وزیر انرژی روسیه همچنین یادآور شده بود که طرف ایرانی نیز برای مشارکت در طرح‌های مشترک، از جمله در زمینه تولید برق و کشف و بهره برداری از معادن زغال سنگ علاقه مند است.

لازم به یادآوری است که یادداشت تفاهم دوجانبه بین دولت‌های فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۵ آگوست (۱۴ مرداد) امضاء شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری