پایگاه خبری «ورلد نت دیلی» روز دوشنبه به نقل از مقامات اردنی نوشت عربستان به رژیم‌صهیونیستی در اعزام هواپیمای بدون سرنشین به ایران کمک کرده است.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، پایگاه خبری «ورلد نت دیلی» روز دوشنبه به نقل از مقامات اردنی گزارش داد که عربستان در اعزام پهپاد به ایران، به رژیم‌صهیونیستی کمک کرده است.

ایران دو روز قبل اعلام کرد یک فروند هواپیمای بدون سرنشین رژیم‌صهیونیستی را پیش از ورود به حریم هوایی سایت هسته‌ای نطنز، هدق قرار داده و منهدم کرده است. این پهپاد از نوع «هرمس» بوده و با توجه به برد عملیاتی محدود آن، امکان پرواز مستقیم آن از فلسطین اشغالی به ایران وجود نداشته است. به همین جهت این پهپاد احتمالا از مناطق نزدیک به ایران به پرواز درآمده است.

مقامات اردنی در گفت‌وگو با ورلد نت دیلی، به جزئیات کمک عربستان به اسرائیل اشاره‌ای نکرده‌اند، اما این پایگاه نوشته است که این کمک احتمالا شامل پرواز پهپاد از پایگاهی در عربستان بوده است.

این پایگاه پیش از این در سال ۲۰۱۳ نیز به نقل از منابع مصری گزارش داده بود که پرسنل اسرائیلی برای بررسی پایگاه‌های هوایی عربستان و ارزیابی امکان انجام حملات هوایی علیه ایران از طریق این پایگاه‌ها، به عربستان سفر کرده‌اند.

مقامات صهیونیست تاکنون از اظهارنظر در رابطه با هدف قرار گرفتن پهپاد اسرائیلی در آسمان ایران، خودداری کرده‌اند. با این حال روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز دوشنبه به نقل از یک کارشناس تسلیحات و امور هوا و فضا نوشت که تصاویر منتشر شده از لاشه پهپاد، نشان می‌دهد که این پرنده مشابه پهپادهایی است که از آن در ارتش اسرائیل استفاده می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری