کد خبر: 5396

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی از پوشش بیمه ای اتباع بیگانه مقیم ایران در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: در این باره با مسئولان دو کشور ترکیه و عراق مذاکرانی انجام شده است.

به گزارش قم خبر؛ محمد حسن زدا در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: علاوه بر اتباع بیگانه مقیم ، ایرانیان خارج از کشور نیز در صورت تمایل بیمه می شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برنامه ریزی های لازم برای بیمه ایرانی های خارج از کشور انجام شده است ، گفت: با ترکیه نیز به توافقات خوبی رسیده ایم و تاکنون نیز چهار جلسه برگزار شده که دو جلسه در ترکیه و دو جلسه نیز در ایران تشکیل شده است و به نتایج خوبی نیز دست یافته ایم.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: تفاهم نامه ای دو جانبه با ترکیه امضا خواهد شد که بر اساس آن می توانیم اتباع یکدیگر را پوشش داده و مشکلاتی را که در این زمینه وجود دارد با کمک یکدیگر حل کنیم.

زدا افزود: نحوه انتقال حق بیمه و پرداخت مستمری به ایرانیان خارج از کشور و ... از جمله مسائل اداری و مالی است که در حال رفع آنها با مسئولان بیمه ای و تامین اجتماعی ترکیه هستیم.

وی گفت: قصد داریم از توافقات به عمل آمده به عنوان الگو برای کشورهای دیگر استفاده کنیم و در این صورت با سرعت بیشتری می توانیم به نتایج مهم و مفیدی در زمینه بیمه اتباع و ایرانیان دست پیدا کنیم.

وی همچنین از مذاکره با مسئولان عراق برای پوشش بیمه ای ایرانیان و همچنین اتباع آن کشور در ایران در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: رایزنی های خود را با مسئولان این کشور در زمینه بیمه آغاز کردیم که امیدواریم به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری