کد خبر: 5388

رئیس جمهور اوکراین در دفاع از اقدام خود در انحلال پارلمان، وجود نمایندگان طرفدار نیروهای مسلح مخالف دولت در شرق اوکراین اعلام کرد،این در حالیست که اوضاع انسانی در شرق اوکراین بسیار وخیم است وشمار زیادی از مردم نیازمند کمک های بشردوستانه هستند.

به گزارش قم خبر به نقل از شبکه خبر، پترو پوروشنکو، پس از انحلال پارلمان اعلام کرد، انتخابات زود هنگام ۲۶ اکتبر آینده برگزار خواهد رئیس جمهور اوکراین با دفاع از اقدام خود در انحلال پارلمان ، مدعی شد ، بخشی از نمایندگان فعلی طرفدار نیروهای مسلح مخالف دولت در شرق اوکراین هستند.

در این حال گزارش ها از ادامه درگیری ها در شرق اوکراین میان ارتش این کشور و مخالفان دولت حکایت دارد. نظامیان اوکراینی نخستین بار از ابتدای عملیات خود در جنوب شرق این کشور یک موشک بالستیک به حومه دونتسک شلیک کردند.

این موشک قوی ترین سلاح بالستیک ارتش اوکراین به حساب می آید. متخصصان استفاده این موشک را ضد غیر نظامیان جنایتی علیه بشریت می دانند.

بنا براعلام کمیساریای عالی آوارگان وابسته به سازمان ملل متحد به علت درگیری های چهارماه گذشته در شرق اوکراین بیش از ۲۲۰۰ تن کشته ، بیش از ۵ هزار تن زخمی و چهارصد و پنجاه هزار نفر آواره شده اند.

والری آموس - معاون امور بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل می گوید، (اوضاع انسانی در شرق اوکراین به علت ادامه درگیریها به شدت وخیم است، و تعداد زیادی از شهروندان در این منطقه نیاز به کمک های بشردوستانه دارند).

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری