کد خبر: 5372

سفیر عراق در ایران تاکید کرد حضرت آیت‌الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق از جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از عراق در مبارزه با عناصر تکفیری داعش تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش قم خبر ، فارس به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، سفیر عراق در ایران امروز دوشنبه اعلام کرد که مرجعیت دینی عراق در دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران خواستار مشارکت همه جریان سیاسی در دولت آینده عراق شد. محمد مجید الشیخ گفت: آیت الله سیستانی از ایران به دلیل ایستادگی در کنار دولت عراق برای مبارزه با داعش و حمایت از عراق تشکر و قدردانی کرد.

سفیر عراق که در جریان سفر محمد جواد ظریف به نجف و دیدار با آیت الله سیستانی حضور داشت، گفت: وزیر خارجه ایران نیز در دیدار یا مرجع عالیقدر عراق بر حمایت جمهوری اسلامی از روند سیاسی در عراق تاکید کرد. وی در ادامه افزود: ظریف در این دیدار تاکید کرد که ایران از عراق در مبارزه با عناصر تکفیری داعش و گروه های تروریستی حمایت می کند.

محمد مجید الشیخ گفت: آیت الله سیستانی در این دیدار از تلاش های ایران و ایستادگی این کشور در کنار عراق علیه داعش تقدیر و تشکر کرد. وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه وارد نجف شد و با آیت الله سیستانی دیدار و درباره تهدیدات و تحولات منطقه گفتگو کرد.

محمد جواد ظریف، در پاسخ به دعوت هوشیار زیباری همتای عراقی خود، روز گذشته در سفری دو روزه وارد عراق شد و در بغداد با نوری المالکی، نخست وزیر سابق عراق و حیدر العبادی نخست وزیر کنونی این کشور دیدار کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری