کد خبر: 4996

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: فشارها و خبرسازی‌های انحرافی در برخی رسانه‌ها، این سازمان را از برخورد قاطعانه با متخلفان منصرف نخواهد ساخت، بعضی صنایع و تولیدکنندگان محصولات غذایی متخلف سعی دارند که از آب گل آلود به نفع خود ماهی بگیرند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، رسول دیناروند با تقدیر از حساسیت شهروندان نسبت به موضوع سلامت و انعکاس ضعف‌های نظارتی توسط آنها، اظهار داشت: قطعاً این اقدام نشان دهنده اهمیت و جایگاه دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان غذا و دارو است که قاعدتاً باید تقویت امکانات نظارتی ما مورد توجه مسئولان اجرایی و مجلس قرار بگیرد.


رئیس سازمان غذا و دارو افزود: گروهی مترصدند که با حرکتی آگاهانه و برنامه ریزی شده، جهت یک خبر را به سمت و سوی خاص برده و تحت کنترل خود در آورند تا بتوانند از آثار جریان خبر، بهره برداری تجاری کنند و یا از این روش، زیرکانه برای مطرح شدن در رسانه‌ها استفاده کنند و بدتر از آن زمانی است که خبرگزاری‌های مطرح و پربازدید نیز بدون انجام هیچ گونه تحقیقی در صحت و سقم یک خبر آن را منتشر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه، سازمان غذا و دارو خود را در برابر افکار عمومی، رسانه‌ها و دستگاه‌های نظارتی و قضایی مسئول به پاسخگویی می‌داند، افزود: لازم است اعلام کنم که فشارها و خبرسازی‌های انحرافی که در برخی رسانه‌ها مطرح می‌شود، این سازمان را از برخورد قاطعانه با متخلفان منصرف نخواهد ساخت و ما بسیار جدی تر از قبل ضمن حمایت از تولید کنندگان مسئول و دلسوز کشور با معدود متخلفانی که در هر قشری ممکن است وجود داشته باشد برخورد خواهیم کرد.

به گزارش وزارت بهداشت، دیناروند بیان کرد: بعضاً مشاهده می‌شود که برخی از افراد با اظهار نظرهای غیر مسئولانه و با عناوینی چون مسئول یک پژوهشکده صرفاً برای مطرح کردن خود و یا با اهداف دیگر مسائل غیر علمی و نادرست را منتشر می‌کنند و گروهی دیگر که بعضاً صنایع و تولیدکنندگان محصولات غذایی متخلف هستند با سوء استفاده از حساسیت افکار عمومی نسبت به برخی خبرها سعی دارند که از آب گل آلود به نفع خود ماهی بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه، این اخبار مورد تایید وزارت بهداشت نیست، افزود: ما خود را متعهد می‌دانیم که با اطلاع رسانی دقیق و به موقع از تشویش اذهان عمومی جلوگیری کنیم.

رئیس سازمان غذا و دارو در پایان خاطرنشان کرد: در مورد روغن پالم و لبنیات پرچرب نیز متخلفان شناسایی شدند و به دستگاه‌های مسئول معرفی شدند و در آینده هم نظارت و بازرسی‌های ما با جدیت ادامه خواهد یافت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری