کد خبر: 4970

نخست‌وزیر مجارستان با انتقاد از سیاست‌های تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه، این سیاست‌ها را نوعی خودزنی و شلیک به خود دانست.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از راشاتودی خبر داد، ویکتور اوربن، نخست وزیر مجارستان، طی اظهاراتی ضمن انتقاد از سیاست های اتحادیه اروپا در اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه، اعلام کرد این تحریم‌ها بیش از اینکه علیه روسیه تأثیرگذار باشند بر خود اتحادیه اروپا تأثیر منفی خواهند بود.

وی اتخاذ این تحریم ها را شلیک به خود و خودزنی عنوان کرد و اعلام کرد این اتحادیه باید به طور کلی در این تصمیم خود تجدید نظر کند.

وی تصریح کرد جبران ضررهای کشورهای زیان دیده از این تحریم ها در اروپا اقدامی کافی نخواهد بود و اتحادیه اروپا باید در کلیت این تحریم ها و اساس اعمال آنها بازنگری کند.

در حال حاضر برخی کشورها مانند مجارستان، لهستان، اسلواکی، و یونان از مناقشه اقتصادی بین روسیه و اروپا که به تحریم شدن دو طرف از سوی یکدیگر انجامیده است زیان دیده اند.

روسیه بزرگترین شریک خارج از اتحادیه اروپای مجارستان محسوب می شود و صادرات این کشور به روسیه در سال ۲۰۱۳بالغ بر ۳.۴ میلیارد دلار ارزیابی شده است.

این کشور همچنین از نظر تأمین انرژی خود به شدت به روسیه وابسته بوده و به تازگی بر سر قراردادی ۱۳ میلیارد دلاری با شرکت روس‌اتوم برای گسترش تنها نیروگاه هسته ای خود به توافق رسیده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری