کد خبر: 4962

رئیس کمیسیون خدمات شهری و بهداشت شورای شهر مشهد گفت: با توجه به اینکه پرواز‌های روزانه‌ای که در مشهد صورت می‌گیردبه اندازه ۱۸۰هزار خودرو آلودگی ایجاد می‌کند فرودگاه مشهد باید به خارج از شهر انتقال یابد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، جواد ستاری ظهر امروز در نشست خ بری که در محل سالن اجتماعات شورای شهر مشهد مقدس برگزار شد اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف شورای شهر هر کشور قانون گذاری و نظارت بر کار‌های صورت گرفته از سوی مسئولان است که در یک سال اخیری که از آغاز شورای چهارم گذشته نیز اقداماتی صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و بهداشت شورای شهر مشهد افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف ما در شورای شهر به عنوان نمایندگان مردم دفاع از حقوق مردم جامعه است.

ستاری با بیان اینکه باید طرح تجاری خطی باید متوقف شود گفت: طرح تجاری خطی باید به سرعت متوقف شود به این علت که اکنون سبب ترافیک در سطح شهر مشهد شده و یکی از عللی که این طرح متوقف نمی‌شود این است که این طرح سبب درآمدزایی شده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون به دنبال طرحی جامع برای کاهش آلودگی هوا هستیم افزود: در بحث کاهش تردد خودرو‌ها در مرکز هسته‌ای شهر کار فرهنگی جواب نمی‌دهد و باید‌‌ همان گونه که برای کمربند ایمنی اقداماتی همچون قرار دادن جریمه در کنار کار فرهنگی صورت گرفته اکنون این اتفاق باید رخ دهد تا خود به مرور سبب یک فرهنگ جامع در شهر شود و باید یک کار مدیریتی در این زمینه صورت گیرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و بهداشت شورای شهر مشهد در خصوص اجرایی شدن طرح زوج و فرد بیان کرد: پس از اجرایی شدن طرح زوج و فرد در هستهٔ مرکزی شهر با کاهش آلودگی هوا شاهد بوده‌ایم و می‌توان گفت که طرح زوج و فرد فقط یک مسکن است که وظیفه ما مدیریت است و باید درزمینه طرح زوج و فرد از نمونه‌هایی که در دنیا اتفاق افتاده استفاده کرد.

ستاری تصریح کرد: در زمینه کاهش آلودگی هوا ارگان‌های مختلفی در کار قرار دارند که بیشترین این نقش بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت به علت اینکه تولید کننده خودرو و وزارت نفت به دلیل تولید سوخت است.

وی گفت: شهرداری هم یکی دیگر از ارگان‌هایی است که در زمینه کاهش آلودگی نقش به سزایی دارد و شهرداری مشهد هم توانسته با توسعه حمل و نقل عمومی است که باید از این طریق با افزایش استفاده از ظرفیت‌های ریلی بتوان حمل و نقل ریلی را در شهر افزایش داد که خوشبختانه با ورود شورای چهارم، به خط۲قطار شهری مشهد نیز از رکود خارج شده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و بهداشت شورای شهر مشهد با بیان اینکه شهرداری در زمینه کاهش آلوگی هوا تاثیر بسیاری دارد گفت: شهرداری مشهد توانسته با نصب فیلترینگ در کارخانه آسفالت آلودگی این کارخانه را به شدت کاهش داد که خود این طرح سبب کاهش چشم گیری در زمینه آلودگی هوا در سطح مشهد مقدس شده است.

ستاری با بیان اینکه هر هواپیما به اندازه سه هزار خودرو آۀودگی دارد گفت: یکی از کار‌هایی که باید به سرعت صورت گیرد انتقال فرودگاه از شهر مشهد است و با توجه به اینکه پرواز‌های روزانه‌ای که در مشهد صورت می‌گیردبه اندازه ۱۸۰هزار خودرو آلودگی ایجاد می‌کند خود سبب ایجاد آلودگی در سطح شهر مشهد مقدس شده است.

وی در خصوص طرح کمربند سبز گفت: کمربند سبز یکی از کار‌های بسیار مهم در زمینه کاهش آلودگی هواست که شورای چهارم از این طرح حمایت کرده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و بهداشت شورای شهر مشهد به مزایای طرح کمربند سبز پرداخت و تصریح کرد: از مهم‌ترین مزایای اجرایی شدن طرح کمربند سبز جلوگیری از تملکات و توسعه فضای سبز است و یکی دیگر از اقدامات ما جلوگیری از ساخت و ساز‌های ساخت و ساز‌های غیر مجاز و کاهش آلودگی هواست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری