کد خبر: 4961

شهردار شیراز گفت: فاز یک قطار شهری شیراز نیمه دوم شهریور امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، علیرضا پاک‌فطرت ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فاز یک خط یک قطارشهری شیراز آماده بهره‌برداری بوده و در نیمه دوم شهریورماه امسال با حضور مسئولان ارشد کشوری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه تمام مراحل تست قطارشهری انجام شده، افزود: بعضی از رام‌های قطارشهری ما ۵ هزار کیلومتر بدون مسافر حرکت کرده و مراحل مختلف تست آن سپری شده است.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه ۱۰ و نیم کیلومتر فاز یک خط یک به طور کامل تست شده، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی سیستم حمل و نقل ریلی در شهر شیراز تحول بزرگی در حمل و نقل درون شهری به وجود می‌آید.

پاک‌فطرت با تشکر از اسدالله حاجی زمانی، مدیریت قطار شهری شیراز، تصریح کرد: پیشرفت پروژه قطارشهری مرهون تلاش و تخصص ایشان بوده و در این مدت پیشرفت فیزیکی و نتایج خوبی حاصل شده است.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه قطار شهری شیراز از دیگر کلان‌شهرهای کشور جلوتر است، اظهار کرد: شهرداری شیراز ۱۰ و نیم کیلومتر از قطار شهری را آماده بهره‌‌برداری کرده و در حال ادامه ساخت خط یک است در حالی که در یکی از شهرها ۶ کیلومتر و در شهر دیگری فقط ۴ و نیم کیلومتر آماده شده است.

شهردار شیراز با ابراز امیدواری از اینکه خط یک قطارشهری شیراز تا دو سال آینده به طور کامل به بهره‌برداری برسد، افزود: در برخی از ایستگاه‌های این پروژه مانند ایستگاه امام حسین(ع) و زند تابه‌حال کاری انجام نشده بود اما ساخت این ایستگاه‌ها نیز آغاز شده و در مدت ۱۸ ماه به ایستگاه ولی‌عصر(عج) و میدان الله متصل می‌شود.

پاک‌فطرت با بیان اینکه سپاه پاسداران همکاری خوبی در ساخت پروژه‌های عمرانی با شهرداری دارد، خاطرنشان کرد: ساخت و راه‌اندازی خط دو قطارشهری شیراز به قرارگاه خاتم‌الانبیاء واگذار شده و امید است که تا ۴ سال آینده به بهره‌برداری برسد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری