کد خبر: 4960

در حالی که وزیر علوم از فرصت یک ماهه برای عمل به وعده هایی که به استیضاح کنندگان داده بود، استفاده نکرد، اکنون به گفته یک نماینده مجلس، قول داده که اگر عزل نشود، بعدا معاونان فتنه گر خود را عزل کند!

به گزارش قم خبر ، یک نماینده مجلس شورای اسلامی که می خواست نامش فاش نشود در گفتگو با مهر در خصوص جلسه روز گذشته هیات رئیسه فراکسیون رهروان گفت: در این جلسه هیات رئیسه رهروان شروطی را برای حمایت از وزیر علوم در روز استیضاح مطرح کرده است.

وی ادامه داد: هیات رئیسه فراکسیون از فرجی دانا خواست قبل از جلسه استیضاح دو مشاور و معاون خود را که مورد انتقاد نمایندگان هستند عزل کند تا فراکسیون در جلسه استیضاح از وی حمایت کند که فرجی دانا نپذیرفته است.

این نماینده مجلس افزود: هیات رئیسه فراکسیون پیشنهاد دیگری را مطرح کرده است مبنی بر اینکه اگر وزیر علوم قول دهد که در صورت حمایت فراکسیون در جلسه استیضاح تا ۱۰ روز پس از جلسه علنی نسبت به عزل معاونان مورد انتقاد نمایندگان اقدام کند ، فراکسیون رهروان در جلسه استیضاح از وی حمایت خواهد کرد. وزیر این پیشنهاد را پذیرفته است!

وی تاکید کرد: جلسه مجمع عمومی فراکسیون رهروان برای ابلاغ موضع فراکسیون به اعضا در مورد حمایت از وزیر فردا صبح برگزار می شود.

به گزارش مهر طرح استیضاح وزیر علوم هفته گذشته اعلام وصول شد و چهارشنبه هفته جاری در مجلس بررسی می شود. انتقاداتی از جمله افت سطح علمی کشور، غلبه فضای سیاسی بر علمی در دانشگاهها و انتصابهای سیاسی در این وزارتخانه و دانشگاهها از جمله انتقادات به فرجی داناست. به نظر می رسد تغییر دو معاون و مشاور این وزارتخانه نتواند انتقادات را کاهش دهد و همچنین با توجه به ادعای نمایندگان مبنی بر غیرسیاسی و فراجناحی بودن این استیضاح، تصمیم فراکسیونی برای آن به سرانجام نرسد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری