کد خبر: 4958

فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره فناوری ساخت زیردریایی اظهار داشت: سال‌ها قبل به این فناوری دست پیدا کردیم، زیر دریایی کلاس "غدیر" ساخته شده و زیردریایی "فاتح" و همچنین پروژه ناوشکن "موج" نیز در حال ساخت است.

به گزارش قم خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ امیر دریادار "حبیب‌الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم اولین جشنواره خانواده‌های موفق ارتش در جمع خبرنگاران درباره فناوری ساخت زیردریایی اظهار داشت: سال‌ها قبل به فناوری ساخت زیردریایی دست پیدا کردیم و زیر دریایی کلاس "غدیر" ساخته شده و در این رابطه زیردریایی "فاتح" نیز در حال ساخت است.

وی افزود: انشاءالله زیردریایی فاتح ۷ آذرماه روز نیروی دریایی به آب انداخته می‌شود.

امیر سیاری درباره ساخت ناوشکن‌ها تصریح کرد: ساخت ناوشکن‌های ایرانی که با استانداردهای روز دنیا ساخته شدند کار کوچکی نیست، به‌ویژه ناوشکنی که از تکنولوژی‌های روز دنیا بهره می‌برد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: پروژه ساخت ناوشکن "موج" که به فرمان مقام معظم رهبری آغاز شده، برای ما مهم است.

وی افزود: ما اکنون با راه‌اندازی خط تولید ناوشکن می‌توانیم تجهیزات مورد نیاز خود را برای حضور در دریاهای آزاد بسازیم و در همین زمینه ناوشکن "سهند" را ساخته‌ایم که ۳۰ درصد از ناوشکن "جماران" پیشرفته‌تر است.

امیر سیاری درباره حضور سی و یکمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد اظهار داشت: این ناوگروه متشکل از ناوشکن بایندر و ناو بندر عباس هم اکنون در ورودی باب‌المندب حاضر است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: منطقه خلیج عدن و باب‌المندب اهمیت فراوانی دارد و امنیت این منطقه برای منافع جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و ما امنیت را در فاصله ۳هزار کلیومتری از کشور برقرار کرده‌ایم.

وی درباره اهمیت سواحل مکران گفت: تأکید مقام معظم رهبری و صحبت‌های رئیس جمهور در مورد توسعه بندر جاسک و سواحل مکران نشان می‌‌دهد که توسعه و پیشرفت این سواحل بسیار مهم و مورد توجه است.

امیرسیاری افزود: بدین ترتیب با استقرار پایگاه‌های نیروی دریایی در این سواحل به عنوان پیشرو در صحنه حاضر شده‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: اکنون در کارگروه توسعه سواحل مکران که به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل می‌شود اقداماتی در زمینه پتروشیمی‌، راه وشهرسازی، آموزش و پرورش، ارتباطات، بهداشت و سایر زمینه‌ها انجام شده که امیدواریم هرچه زودتر شاهد توسعه و آبادانی این سواحل باشیم.

وی تصریح کرد: دولت برنامه‌های خوبی برای این منطقه دارد به نحوی که رئیس‌جمهور اعلام کرده که "جاسک" دومین پایانه مهم نفتی ایران خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد: امیدواریم برای پیشرفت دریامحور کشور، این تدبیر مقام معظم رهبری اجرایی شود و شاهد توسعه منطقه باشیم.

 

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری