کد خبر: 4913

معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته‌ای کشورمان در خصوص نشست آتی ایران و گروه ۱+۵ گفت: شاید در سطح وزرا دیدار داشته باشیم اما هنوز چیزی مشخص نشده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، سیدعباس عراقچی در جمع خبرنگاران گفت: شاید در سطح وزرا دیدار داشته باشیم اما هنوز چیزی مشخص نشده است.

وی ادامه داد: قبل از آن برخی دیدارهای دوجانبه بین ایران و سایر اعضای ۱+۵ برگزار خواهد شد اما چیزی که اکنون می توانم بگویم این است که هیچ چیزی به صورت قطعی مشخص نشده است نه دیدارهای دوجانبه و نه دیدار در سطح وزیران. در دور بعدی مذاکرات سوالات مختلفی بر روی میز داریم.باید به همه آنها بپردازیم و ببینیم که آیا می‌توانیم مذاکرات را به جلو ببریم.

عراقچی گفت: فکر می کنیم که بتوانیم اختلافات را برطرف کنیم اما معتقد هستم که طرف مقابل باید تصمیمات سختی بگیرد. باید خلاق تر باشیم و راه حل های خلاقانه ای برای اختلافاتی که وجود دارد بیابیم. فکر می کنم طرف مقابل به مانند ایران به قدر کافی جدی است تا مذاکرات را ادامه داده و به نتیجه برسانیم اما واقعیت این است که با موضوعات سختی رو برو هستیم و یافتن راه حلی قابل پذیرش برای دو طرف سخت خواهد بود.

وی تصریح کرد: پر کردن فاصله ها که در برخی موارد بسیار گسترده هستند سخت است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری