کد خبر: 4888

آرزو دارم حزب‌الله آغوش خود را برای مسیحیان شرق باز کند. حزب‌الله در آینده به حزبی ملی و فراگیر با مفهوم «نصراللهی» تبدیل خواهد شد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، رئوف مسعد رمان‌نویس قبطی مصری، با چاپ مقاله‌ای بعد از جنگ ۳۳ روزه در یکی از روزنامه‌های قاهره با عنوان "تقاضای پیوستن به حزب‌الله لبنان" اعلام کرد، "سید حسن نصرالله و رزمندگان حزب‌الله لبنان ماهیت و چهره واقعی سران عرب را آشکار و نشان‌ها و مدال‌های افتخاری را که آنها بر سینه خود آویخته بودند، از اعتبار ساقط کردند".

نویسنده مسیحی مصری در این مقاله ضمن تقاضای پیوستن به جنبش حزب‌الله لبنان تأکید کرده است که رزمندگان مقاومت لبنان با موشک، تانک میرکاوای اسرائیل را منهدم کردند و رؤیاهای صهیونیستها را برای تداوم اشغال سرزمینمان بر باد دادند. همانگونه که ملک عبدالله دوم در گفت و گو با رادیو "بی.بی.سی" گفته است، "مقام های آمریکا و انگلیس به صهیونیستها نارو زدند و آنها را به حاشیه تاریخ راندند." او می‌افزاید، "اکنون آرزو دارم که مسیحیان شرق به حزب‌الله بپیوندند.

آرزو دارم حزب‌الله آغوش خود را برای مسیحیان شرق باز کند. نام حزب‌الله بیانگر آن است که این حزب برای خدا که آفریدگار همه انسانها و آفریدگار مسلمانان و مسیحیان است، می‌جنگد. پیروان محمد(ص) و عیسی(ع) در قرن‌های گذشته دوش به دوش هم، در برابر تجاوزگری صلیبی‌های فریبکار ایستادند.

صلیبی‌ها در کشتار ملت‌های لبنان، فلسطین و سوریه، میان مسلمان و مسیحی تفاوت قائل نبودند. مسلمانان و مسیحیان منطقه با همبستگی و اتحاد خود، ادعاهای دروغین مسیحیان متعصب و صهیونیست صفتی را که حزب‌الله را یک حزب فاشیستی عنوان کرده‌اند، نفی کردند. حزب‌الله در آینده به حزبی ملی و فراگیر با مفهوم "نصراللهی" تبدیل خواهد شد و کسانی که خواهان پاکسازی کشورشان از لوث وجود دزدان و غارتگران بیگانه هستند، به آن می‌پیوندند و خاورمیانه را از یک "غار" به مکان امنی برای زندگی تبدیل خواهند کرد.

" رئوف مسعد گفت،" بمب‌ها و گلوله های مرگ‌آفرین اسرائیلی‌ها سخنم را تأیید می‌کنند. زیرا در این جنگ به طور مساوی بر سر مسلمان و مسیحی فرود آمدند. صهیونیستها پیش از این نیز در جریان جنگ کانال سوئز و جنگ‌های پیشین، بمب‌های خود را بر سر مسلمانان و مسیحیان شهر "پور سعید" فرو ریختند. اسرائیلی‌ها هرگز میان مسلمانان و مسیحیان تفاوت قایل نیستند و میان اسیران جنگی مسلمان و مسیحی مصری تفاوت قائل نبودند و با وجود این‌ که سربازان مصری اسیر آنها بودند، آنها را سر بریدند.

در جنگ ماه ژوئیه گذشته نیز کودکان اسرائیلی روی گلوله‌های توپخانه، برای کودکان لبنانی پیامهای انتقامجویانه و کینه‌توزانه نوشتند. من از این کودکان تشکر می‌کنم و به آنها می‌گویم که با این پیام‌ها ما را هوشیار و آگاه کردید. مدتی بود که تبلیغات فریبکارانه سران و پادشاهان عرب، ماهیت شما را از یادها برده بود. آنان می‌گفتند که مسیحیان شرق از مسلمانان برترند، اما گلوله های شما که بر سر مسیحیان و مسلمانان لبنان فرود آمدند، نشان دادند که ما سرنوشت مشترک داریم".

"حضرت مسیح (ع)، بشیر و نذیر، در روستای "قانا" در جنوب لبنان معجزه آفرید. در این روستا سه هزار گرسنه را بر سر یک سفره سیر کرد، اما پس از گذشت دو هزار سال، گلوله‌هایتان کودکان قانا را قتل عام کرد. شما می‌خواهید با اقدامات وحشیانه و خونین‌تان خاطرات دو هزار سال پیشتان را در اذهان زنده کنید. می خواهید دستورات "یهودا" را برای کشتار کودکان و زنان فلسطینی اجرا کنید". "انسان بزرگسالی مثل من، خوب می داند که جنگ با شما یک مسئولیت انسانی و تاریخی است. من مانند افراد سلاح به دست و قلم به دست، خوب می‌دانم که عظمت ملتها در میدان کارزار اثبات می شود.

همه می دانند که حزب‌الله، غصه، ناراحتی و سرافکندگی‌مان را به شادی و شادابی تبدیل خواهد کرد. بنابراین حق دارم از حزب‌الله بخواهم مرا به عضویت خود بپذیرد. رزمندگان حزب‌الله که با ارتش اسرائیل می جنگند و تانکهای میرکاوای او را منهدم می‌کنند، نباید در چهارچوب یک حزب منحصر به شیعه باقی بمانند. از حزب‌الله می‌خواهیم حزب همه مستضعفان و ستمدیدگانی باشد که آرزو دارند حقوق خود را از سارقان بازستانند و می خواهند زندگی با عزت و کرامت داشته باشند. از حزب‌الله می‌خواهم درهای عضویت خود را به سوی مسیحیان اصیل شرق باز کند. به سارقان معبد و به مسیحیان متعصب و صهیونیست صفت و به رهبران آنان می‌گویم که عضویت در حزب‌الله را به شراکت با شما در کشتار مسیحیان در کلیساها و معابد و مساجد ترجیح می‌دهم. افرادی مثل من با دل و جان و روح و قلم به گروههای "وعده صادق" و"توهم برباد رفته " وابسته هستند.

«توهم برباد رفته» نامی است که مجاهدان فلسطینی بر عملیات ضدصهیونیستی اسیر گیری خود نهادند. در این عملیات یک سرباز صهیونیست به نام «گلعاد شالیط » به اسارت مجاهدان فلسطینی در آمد.

پاسداشت هشتمین سالگرد پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه/۱۸

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری