کد خبر: 4883

بر اساس گزارش‌های منتشر شده یک دختر مسلمان دانشجوی مقطع دکترا دانشگاه اِسِکس به علت داشتن حجاب اسلامی، ۱۶ بار مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفت و در دم جان سپرد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، پایگاه خبری هافینگتون‌پست گزارش داد که یک دختر عربستانی دانشجوی مقطع دکترا در انگلیس در حالی که در محوطه دانشگاه اِسِکس مشغول قدم زدن بود،‌ به علت داشتن پوشش حجاب اسلامی از پشت هدف ضربات چاقو قرار گرفت و جان باخت.

"ناهید المانعه" ۳۱ ساله در پیاده‌راه این پردیس دانشگاهی ۱۶ مرتبطه از پشت هدف ضربات چاقو قرار گرفت، افسران مسئول پرونده بر این باورند که وی به علت برتن کردن پوشش حجاب، شامل یک مانتوی بلند و روسری هدف ضربات چاقو قرار گرفته است.

بر اساس اعلام پلیس شهر اِسِکس (در شمال شرقی لندن)، المانعه در صحنه حادثه و پس از اصابت ضربات چاقو به بدن، گردن، شهر و بازوان وی، در دم جان سپرد.

دانشگاه اِسِکس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ناهید المانعه یک دانشجوی "بسیار سختکوش و با وجدان بود" و انتظار می‌رفت تحصیلات دکترا خود را در اواخر سال جاری میلادی به پایان برساند.

پیکر این دانشجوی مسلمان جان باخته پس از طی مراحل قانونی به زادگاهش در استان الجوف عربستان منتقل شد، جایی که جمعیت عظیمی برای شرکت در مراسم تشییع وی حضور به هم رسانده بودند.

بر اساس گزارش‌ها، یک مرد ۵۲ ساله در ارتباط با قتل دستگیر شده است.

"عمر علی" رئیس فدراسیون جمعیت‌های دانشجویان مسلمان اعلام کرد "این اولین حمله علیه دانشجویان مسلمان نبوده و مطمئتا آخرین حمله علیه اعضای جامعه مسلمانان انگلیس نخواهد بود. به بالطبع منتظر می‌مانیم تا تمامی شواهد آشکار شود. با این حال، اگر معلوم شود که این حمله ماهیتا یک اقدام ناشی از اسلام هراسی از پوشش و ظاهر مسلمانان باشد، با افزایش شدید میزان جرم و جنایت ناشی از حس تنفر از مسلمانان در انگلیس همراستا خواهد بود."

این حمله واکنش‌های شدید را از سوی مردم در انگلیس و عربستان سعودی منجر شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری