کد خبر: 4870

در حالی که جلوی پخش سریال‌هایی در انتقاد از رفتار پلیس مصر در جریان انقلاب ۲۵ ژانویه گرفته شده است، وزارت کشور مصر قصد دارد از سریالی در حمایت از پلیس جنایتکار این کشور حمایت کند و شنیده شده السیسی در این سریال بازی خواهد کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، نزدیک به چهار سال پیش و در پی انقلاب ۲۵ ژانویه مصر یکی از مهمترین دستگاه‌های سرکوب مردم و انقلابیون وزارت کشور و پلیس مصر بود که در طول چند ساله گذشته به‌ویژه پیش از سقوط محمد مرسی تلاش‌ها برای اصلاحات در این دستگاه و محاکمه مسئولان و افسران پلیس مصر دنبال می‌شد.

اما پس از سقوط مرسی نه تنها این تلاش‌ها به کنار رفت بلکه هر گونه کار هنری برای رسوا کردن این دستگاه مصر به محاق رفت که یکی از آنها سریال «اهالی اسکندر» به کارگردانی «خیری بشاره» بود.

این سریال یکی از مهمترین سریال‌های رمضانی در مصر درباره انقلاب ۲۵ ژانویه بود که داستان آن در سال ۲۰۱۰ می‌گذشت و فساد در حکومت مصر از جمله در وزارت کشور و به‌ویژه پلیس مصر و وزارت اطلاع‌رسانی و همچنین تاجران را به تصویر می‌کشید.

به گفته بلال فضل نویسنده این سریال، پس از موج رسانه‌ای شدید علیه سریال «اهالی اسکندریه» و با توجه به داستان آن و با عقب‌نشینی شبکه‌های الحیات و المحور مصر برای پخش آن، تلویزیون کویت که بخشی از هزینه‌های این سریال را متقبل شده بود از این پروژه عقب‌نشینی کرد.

علت این امر به گفته سناریست «اهالی اسکندریه» احتیاط تلویزیون کویت نسبت به ایجاد هرگونه مشکل سیاسی با دولت مصر بود چراکه این سریال می‌توانست موجبات عصبانیت دستگاه پلیس مصر را فراهم آورد؛ دستگاهی که از مهمترین مسئولان کشتارها در انقلاب ۲۵ ژانویه مصر بوده و تاکنون مورد بازخواست قرار نگرفته است.

این اتفاقات به حدی عجیب بود که بلال فضل در بیانیه خود درباره توقف این سریال نوشت: آنها گفتند که باید کسانی که سریالی علیه نظام سیاسی حاضر ساخته می‌شود محاکمه کرد چنین چیزی را زمان مبارک ندیدیم؛ این روزها می‌بینیم که آزادی‌های عمومی در مصر کم و کمتر می‌شود.

اما روز گذشته روزنامه النهار چاپ لبنان در خبری به نقل از منابع آگاه در وزارت کشور مصر از تلاش این وزارتخانه برای حمایت از یک سریال تلویزیونی خبر داد.

این سریال تلویزیونی «تحت تعقیب» نام دارد و سناریوی آن را «فرید عبدالحمید» نوشته است و در آن در ژانر اکشن به نقش ملی پلیس و وزارت کشور مصر پرداخته می‌شود.

قرار است وزارت کشور مصر در این سریال که هزینه بسیاری خواهد داشت مشارکت کرده و همچنین شرایط لازم از قبیل امکانات لجستیکی و موفقت‌های امنیتی لازم را برای ساخت این سریال تامین کند.

نکته جالب در این بین آن است که فرید عبدالحمید سناریست این سریال عنوان کرده است که «عبدالفتاح السیسی» قبول کرده است که در برخی از صحنه‌های این سریال بازی کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری