کد خبر: 4869

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور با رد ادعای حراست گمرک مبنی بر کشف ۱۲۰ کیلوگرم تریاک توسط این سازمان گفت: ماموران پلیس فرودگاه امام خمینی(ره) روز گذشته با استفاده از سگهای مواد یاب ۱۲۰ کیلوگرم تریاک را در ۱۳ چرخ دهنده صنعتی کشف و ضبط کردند.

به گزارش قم خبر ؛ به نقل از مهر، سرهنگ حسن مهری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ماموران پلیس فرودگاه امام خمینی(ره) روز گذشته حین گشت زنی در انبار شرکت هواپیمایی ایران ایر بودند تعدادی از سگهای موادیاب به سمت بار چرخ دنده های صنعتی حمله کردند.


وی ادامه داد: پس از این موضوع ماموران که احتمال می دادند که در این دنده های صنعتی بزرگ مواد مخدر جاسازی شده باشد اقدام به بازرسی از این بار کردند که مشخص شد این بار شامل ۱۳ چرخ دنده صنعتی است که صاحبان آن قصد دارند آن را به مقصد لندن ارسال کنند.

به گفته فرمانده پلیس فرودگاه هر کدام از چرخ دنده ها ۱۵۰ کیلوگرم وزن داشت که پس از استفاده از ۱۰۰ فرز سنگبری ماموران موفق شدند از هر کدام از این چرخ دنده ها ۷ تا ۱۷ کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف و ضبط کند.

وی با اعلام این که در مجموع ۱۲۰ کیلوگرم تریاک از این بار کشف و ضبط شد افزود: قاچاقچیان با ظرافت خاصی از لایه های سرب، کاغذ نسوز و ورق با ضخامت ۸ میل برای پوشاند مواد استفاده کرده بودند به صورتی که هیچ نشانه ای از جوشکاری روی چرخ دنده ها نبود.

مهری با رد ادعای حراست گمرک مبنی بر کشف این مواد توسط آنها گفت: ماموران ما با استفاده از سگهای موادیاب موفق به کشف این مواد شدند و اظهارات حراست گمرک کذب است.

وی با اعلام این که در رابطه با این پرونده ۴ نفر دستگیر شدند تاکید کرد: شرکت های صادرات کالا باید از دریافت بارهای ناشناس خودداری کنند ضمن این که اطلاعات فرستنده بار را به صورت کامل دریافت کنند.

فرمانده پلیس فرودگاه با بیان این که در سال جاری ۱۹۷ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی و سنتی در فرودگاه های کشور کشف شده است افزود: این مواد در فرودگاه های امام خمینی(ره)، مشهد، کرمان، بندرعباس و زاهدان کشف شده است. این در حالی است که آمار کشفیات پلیس در حوزه مواد مخدر ۱۱۰ درصد افزایش یافته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری