کد خبر: 4844

در زمانی که حماس اعلام کرده هنوز خواسته‌های مقاومت در طرح آتش‌بس محقق نشده است، تشکیلات خودگردان فلسطین از حماس خواست تا با طرح آتش‌بس قاهره موافقت کند.

به گزارش قم خبر ؛ فارس به نقل از «فلسطین‌الیوم» خبر داد، «صائب عریقات» عضو ارشد تشکیلات خودگردان (به ریاست محمود عباس) با «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس روز شنبه در دوحه پایتخت قطر دیدار کرد.

عریقات در این دیدار نامه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان را تسلیم خالد مشعل کرد و از وی خواست با طرح آتش‌بس پیشنهادی از طرف قاهره موافقت کند.

بر اساس این گزارش پیام عباس واضح و روشن بود و در آن تلاش شده است که حماس را از طریق وعده بازسازی غزه، به قبول آتش‌بس ترغیب کند.

خالد مشعل در سخنان دیروز خود در دوحه تاکید کرد که مقاومت از خواست خود برای توقف حملات اسرائیل به غزه، پایان محاصره مردم و احداث فرودگاه و بندر دست نمی‌کشد.

همچنین کانال ۱۰ رژیم صهیونیستی مدعی شده است که رهبران حماس طرح آتش‌بس جدید مصر را رد کرده و آماده از سرگیری نبرد می‌شوند.

در همین زمینه اسامه حمدان مسئول سیاست خارجی حماس نیز روز شنبه گفت: تمامی پیشنهاداتی که در خلال مذاکرات به هیئت فلسطینی عرضه شده درخواست مقاومت را تحقق نمی‌‎بخشد و رژیم صهیونیستی یا باید شروط ملت فلسطین را بپذیرد یا به جنگی طولانی‌مدت وارد شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری