فرماندار ایالت میسوری در آمریکا در شهر فرگوسن حالت فوق‌العاده اعلام کرد؛ این شهر روز شنبه و یک هفته بعد از قتل یک جوان سیاهپوست به دست پلیس شاهد تظاهرات ضد نژادپرستی بوده است.

به گزارش قم خبر ؛ تسنیم به نقل از «اسکای نیوز» خبر داد، «جی نیکسون» فرماندار ایالت میسوری در مرکز آمریکا، روز شنبه در شهر فرگوسن که از یک هفته پیش شاهد تظاهرات ضد نژادپرستی در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاه‌پوست به دست پلیس است، حالت فوق‌العاده و منع آمد و شد اعلام کرد.

«ران جانسون» افسر پلیس اعلام کرد منع آمد و شد از نیمه شب تا ساعت ۵ صبح به اجرا گذاشته می‌شود.

جانسون از طرف فرماندار ایالت میسوری مامور نظارت بر امنیت منطقه «سنت لویس» است، مکانی که شاهد تظاهراتی اعتراضی به اقدام پلیس سفید پوست به تیراندازی به «مایکل براون» نوجوان ۱۸ ساله سیاه‌پوست در نهم آگوست، است.

از سوی دیگر، خانواده این نوجوان مقتول بار دیگر پلیس را متهم کردند در حالی پسرشان را به قتل رساندند که وی خود را تسلیم کرده بود.

براساس این گزارش، باوجودی که پلیس بعد از یک هفته اسم پلیس ضارب براون را اعلام کرده است اما معترضان، روز شنبه نیز تظاهرات برگزار کردند. دامنه این تظاهرات محدود به منطقه عمدتا سیاه پوست‌نشین سنت لویس نشد و شهر نیویورک، روز پنجشنبه شاهد تظاهرات صدها معترض در میدان «تایمز» بود.

تظاهرات‌کنندگان به کشته شدن نوجوان سیاهپوست ۱۸ ساله، مایکل براون، معترض‌اند که شنبه گذشته با شلیک یک مامور پلیس سفیدپوست و در حالی که اسلحه‌ای به همراه نداشت کشته شد. جزئیات مرگ مایکل براون که به تازگی از دبیرستان فارغ التحصیل شده بود، محل مناقشه میان پلیس و معترضان است.

در حالی که شاهدان عینی می‌گویند مامور پلیس مایکل براون را در حالی که او حتی دست‌هایش را بالا برده بوده هدف قرار داده اما پلیس فرگوسن ادعا می‌کند که این نوجوان سیاهپوست یکی از دو مظنون به سرقتی بوده که دقایقی پیش از کشته شدنش روی داده بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری