کد خبر: 4825

جنبش مقاومت فلسطین «حماس»، روز شنبه لغو حصر غزه، بازسازی غزه و پایان دادن به تجاوز نظامی به این باریکه را شرط‌های خود برای دستیابی به توافقی نهایی برای برقراری آتش‌بس دائم با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

به گزارش قم خبر ؛ تسنیم به نقل از «آناتولی» خبر داد، «سامی ابوزهری» سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد «پاسخ به درخواست‌ها مبنی بر لغو محاصره غزه، بازسازی ویرانه‌های غزه و توقف تجاوز می‌تواند اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را به امضای توافق آتس‌بس نزدیک سازد. در غیر این‌صورت وضعیت دشوار خواهد شد.»

ابوزهری افزود: «خواسته‌های ملت فلسطین خواسته‌هایی عادلانه و انسانی است.»

همزمان، «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی این جنبش، دیروز در گفت‌وگو با شبکه «الجزیره» تصریح کرد «حماس هرگز در مذاکرات قاهره برای دست‌یابی به توافق آتش‌بس طولانی مدت با رژیم صهیونیستی از خواسته‌های خود مبنی بر احداث بندر، بازسازی و ازسرگیری فعالیت فرودگاه غزه و لغو محاصره دست نمی‌کشد.»

براساس این گزارش، «عزام احمد» رئیس هیات مذاکره کننده فلسطینی، عصر شنبه اعلام کرد مذاکرات آتش‌بس، روزهای یکشنبه و دوشنبه با نظارت دولت مصر در قاهره از سرگرفته خواهد شد.

ارتش رژیم صهیونیستی در تاریخ هفتم ژوئیه تجاوز نظامی به غزه را در چارچوب عملیاتی موسوم به «صخره سخت» به بهانه «پایان دادن به حملات موشکی به اسرائیل»، آغاز کرد. در جریان این جنگ دست‌کم ۱۹۸۰ فلسطینی شهید و بیش از ۱۰ هزار تن دیگر مجروح شدند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری