کد خبر: 4779

حوادث ایالت میسوری موجب شده تا حقایقی جدید درباره خشونت پلیس آمریکا منتشر شود بطوریکه نتایج یک تحقیق از کشته شدن دو نفر در هفته بطور میانگین بدست نیروهای امنیتی این کشور حکایت دارد.

به گزارش قم خبر ؛ مهر به نقل از راشاتودی، بر اساس گزارشی که در اختیار اف بی ای (پلیس فدرال آمریکا) قرار گرفته از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ میلادی در هر هفته بطور میانگین دو نفر بدست نیروهای پلیس آمریکا کشته می شوند.

به نوشته راشاتودی البته ممکن است تعداد کشته شدگان بیشتر از این آمار باشد چون در این گزارش فقط نیروهای چهار نهاد امنیتی آمریکا مورد مطالعه قرار گرفته اند.

بر همین اساس سالانه مرگ ۴۰۰ نفر بدست نیروهای پلیس آمریکا به اف بی ای گزارش می شود. اغلب این کشته شدگان غالبا از سیاه پوستان حاضر در امریکا هستند و ۱۸ درصد کشته شدگان نیز کمتر از ۲۱ سال سن دارند.

این گزارش در حالی منتشر می شود که به رغم گزارش رسانه های آمریکایی مبنی بر برقراری آرامش در میسوری، این ایالت همچنان شاهد انجام اعتراضات علیه پلیس آمریکاست.

این ایالت از یکشنبه شب ۱۹ مرداد ماه ناآرام شده که دلیل آن کشته شدن یک نوجوان در بخش سنت لوئیز منطقه فرگوسن میسوری است. در حالیکه مردم امریکا هنوز حادثه قتل "تریوان مارتین" نوجوان سیاه پوست بدست یک افسر پلیس و سپس تبرئه این پلیس را از یاد نبرده اند روز یک شنبه یک نوجوان سیاه پوست دیگر در ایالت میسوری به دست پلیس کشته شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری