جانشین نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان این‌که دشمنان اهل گفت و گو و منطق نیستند، گفت: نباید کسی تصور این را بکند که آمریکایی‌ها سرعقل آمده‌اند وچراکه ‌بی‌منطقی و بی‌عقلی آمریکایی‌ها ‌در سوریه و عراق مشهود است.

به گزلرش قم خبر ، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی در گفت‌و‌گو با تسنیم، با اشاره به شاخصه‌های مقاومت اسلامی اظهار کرد: گفتمان اصلی انقلاب اسلامی گفتمان مقاومت است ما در ادبیات اسلامی و دینی یاد گرفتیم آن چه در مقابل جبهه استکبار قرار بگیرد مقاومت و ایستادگی است.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه افزود: دشمنان اهل گفت و گو و منطق نیستند و خداوند راجع به فتنه در قرآن می فرماید فتنه از قتل بزرگتر است، استکبار با ما به خاطر دین مان دعوا دارد و تا زمانی که بر سر اصول و دین خود ایستادگی کنیم با ما سازش ندارد.

حاجی صادقی عنوان کرد: نباید کسی تصور این را بکند که آمریکایی‌ها سرعقل آمده‌اند وچراکه ‌بی‌منطقی و بی‌عقلی آمریکایی‌ها ‌در سوریه و عراق مشهود است، گفتمان انقلاب اسلامی براساس مقاومت است و مشکل ما با استکبار این است که آن ها با گفتمان انقلاب اسلامی مشکل دارند.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: گفتمان مقاومت گفتمان اصلی ما است ما باید مذاکره داشته باشیم اما از اصول و ارزش های خود کوتاه نیاییم و برای دلخوشی دشمن نباید دوستان خود را از دست بدهیم.

وی با بیان این که نخستین شاخص مقاومت ولایت است اظهار کرد: باید شاخص برای ما ولایت باشد در نظام اسلامی راهنما و کارشناس مهم است اما رهبری و رانندگی نظام اسلامی را یک شخصیت بیشتر بر عهده ندارد و رهبر معظم انقلاب عهده دار این انقلاب است.

حاجی صادقی بیان کرد: دومین شاخص مقاومت شناخت دشمن است، این که چه کسی در جبهه خودی دشمن ما است، ما برخی را می بینیم در برابر خودی ها می ایستند و با الفاظی که شایسته نیست خودی ها را خطاب قرار می دهند اما در برابر دشمن این گونه نیستند.

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: نکته بعدی برای شاخص‌های مقاومت توجه به واقعیت های موجود است و این که مصداق مقاومت چیست در یک صحنه نرمش قهرمانانه مقاومت است این که برخی دوران الان را با زمان امام حسن (ع) مقایسه می کنند اشتباه است امروز نائب امام زمان (ع) دستور می دهد و همه ملت به صحنه می آیند.

حاجی صادقی تصریح کرد: مردم غزه با مقاومت خود به ما پیام دادند که در برابر دشمن کوتاه نیایید و ایستادگی داشته باشید؛ ما در بحث مقاومت باید الزامات آن را فراهم کنیم و نباید به دنیا تعلق خاطر داشته باشیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری