قائم‌مقام خبرگزاری تسنیم گفت: فشارهایی از ناحیه اصلاح‌طلبان برای موضوعات مختلف از جمله انتخابات روی وزیر کشور است، اما انتظار داریم که تسلیم این فشارها نشوند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، عباس درویش توانگر قائم‌مقام خبرگزاری تسنیم، طی سخنانی در نشست هم‌اندیشی اصحاب رسانه با وزیر کشور گفت: بنده از آقای رحمانی فضلی که خود یک چهره رسانه‌ای هستند، تقاضا دارم در هیئت دولت مشکلات صنفی خبرنگاران را مطرح کنند و آن را به یک نتیجه مطلوب برسانند.


وی با بیان اینکه خبرنگاری از شغل‌های زیان‌آور و پراسترس در کشور محسوب می‌شود، اما متأسفانه درک درستی از این شغل در جامعه و به‌خصوص برخی از شعب تأمین اجتماعی وجود ندارد، افزود: حقیقتاً برای خبرنگار شب و روز، تعطیل و غیرتعطیل وجود ندارد و انتظار داریم متناسب با کار خبرنگاری برخورد مناسبی نیز با آنان صورت گیرد.

قائم‌مقام خبرگزاری تسنیم، ادامه داد: در همین چند وقت اخیر مسائل مختلفی در کشور رخ داده است، مسائل امنیتی در نقاط مرزی یا سقوط هواپیمایی ایران۱۴۰ و بحران‌های طبیعی که خبرنگاران با این جریانات ارتباط مستقیم می‌گیرند. بنابراین باید زمینه‌های مناسب برای اطلاع‌رسانی از سوی خبرنگاران ایجاد شود.

توانگر به انتخابات اخیر ریاست جمهوری در وزارت کشور و برخی مشکلات پیش‌آمده برای خبرنگاران اشاره کرد و گفت: امیدواریم جناب رحمانی فضلی در مورد زیان‌آور بودن شغل خبرنگاری در هیئت دولت توضیحات لازم را ارائه دهند و با توجه به اینکه خود ایشان نیز شخصیتی رسانه‌ای هستند، این انتظار، انتظار به‌جایی است.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی اوقات مشاهده شده است که حراست وزارت کشور برخورد مناسبی با خبرنگاران ندارند و مانع اطلاع رسانی دقیق خبرنگاران می‌شوند که امیدواریم در این زمینه نیز آقای رحمانی فضلی تسهیلات لازم را هم برای خبرنگاران در تهران و هم برای خبرنگاران شهرستان ها فراهم کنند.

قائم‌مقام خبرگزاری تسنیم، تصریح کرد: در دولت‌های گذشته در وزارت کشور نشست‌هایی با موضوع بررسی آسیب‌های اجتماعی با حضور اصحاب رسانه برگزار می‌شد که در این دوره به نظر می‌رسدبه‌شکل ضعیف برگزار شده و نیازمند توجه بیشتر است.

توانگر در بخش پایانی سخنانش به برخی فشارهای سیاسی به وزیر کشور از سوی اصلاح‌طلبان افراطی اشاره کرد و گفت: شرایط آقای رحمانی فضلی را ما درک می‌کنیم، فشارهایی از ناحیه اصلاح‌طلبان افراطی روی ایشان است. برای موضوعات مختلف به‌خصوص انتخابات، آنها به‌دنبال اجرای خواسته‌های غیر قانونی خود هستند و در این مسیر طبیعتاً تمایل ندارند که در وزارت کشور چهره‌ای چون رحمانی فضلی باشد و ما اطلاعاتی از برخی جلسات داریم که این فشارها تشدید شده است.

وی خاطرنشان کرد: آقای رحمانی فضلی مادامی که در مسیر قانون حرکت می کنند، می‌توانند روی حمایت رسانه‌های اصولگرا حساب ویژه‌ای باز کنند و تسلیم این فشارها نشوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری