کد خبر: 4470

یک گزارش منتشر شده از کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلستان، از اهداف پشت پرده لندن در مورد بازگشایی سفارتخانه خود در تهران پرده برداشت.

به گزارش قم خبر ، فارس به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی مجلس عوام انگلیس» نوشت: کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس اخیرا گزارشی ویژه را پیرامون ایران منتشر ساخته است.

بر اساس این گزارش، در بخشی از این گزارش آمده است: «کمیته روابط خارجی انگلیس از تصمیم دولت در زمینه بازگشایی سفارتخانه خود در ایران استقبال می‌کند . این سفارتخانه پیرو برخی فعل و انفعالات در نوامبر سال ۲۰۱۱ بسته شد.»

در بخش دیگر این گزارش آمده است:« فقدان روابط دیپلماتیک مستقیم با ایران، مانع از توانایی انگلیس در شکل دهی حوادث و رویدادها، جمع آوری اطلاعات و ایجاد ارتباطات پرسنلی ضروری در مسیر روابط دیپلماتیک شده‌اند.»

در این گزارش همچنین آمده است:« دوره طولانی مدت سکوت موجب شده تا انگلیس کمتر در ایران به چشم آید.»

در این گزارش ویژه امده است: : «این کمیته با لحاظ این مهم که احتمالا چشم اندازی از توافق دائمی بابت اجازه غنی سازی اورانیوم به ایران وجود نخواهد داشت، حضور انگلیس در مذاکرات هسته‌ای را به رسمیت می‌شناسد و اذعان می‌کند که باید غنی سازی ایران محدود شود.»

گفتنی است، یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس اخیرا از تلاش لندن در بازگشایی سفارتخانه این کشور در تهران خبر داده بود.

این مقام دیپلماتیک بدون اشاره به تاریخ دقیق و جزئیات بیشتر اظهار داشته بود که که ابتدای بازگشایی سفارتخانه با شروع به کار چند نفر از کارکنان و در بخش کوچکی خواهد بود.

«محمدحسن حبیب‌الله‌زاده»، کاردار غیر مقیم ایران در انگلیس نیز گفته است که سفارت انگلیس در تهران به زودی بازگشایی می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری