مدیرعامل پدافند غیرعامل استان قم با اشاره به وسعت موضوعات مرتبط با پدافند غیرعامل و لزوم فرهنگ‌سازی در این زمینه گفت: اتاق فکر رسانه‌ای پدافند غیرعامل با هدف سیاست‌‌گذاری در این موضوع در این استان تشکیل می‌شود. - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930520001350#sthash.Mm3kqhF5.dpuf

خبرگزاری فارس: اتاق فکر رسانه‌ای پدافند غیرعامل قم تشکیل می‌شود

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، مهدی متقیان در بازدید از دفتر خبرگزاری فارس در قم که بعد از ظهر امروز صورت گرفت به تشریح برنامه‌های حوزه پدافند غیر عامل استانداری این استان پرداخت و اظهار کرد: یکی از ضروریات امر پدافند غیرعامل فرهنگ‌سازی است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های خوبی را انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیر عامل دایره وسیعی از موضوعات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصای را در برمی‌گیرد، ابراز کرد: موضوعاتی همچون جنگ نرم، براندازی نرم، فضای مجازی، انرژی هسته‌ای، اقتصاد مقاومتی و فرهنگ از جمله مباحثی است که در دایره پدافند غیرعامل قرار می‌گیرد و فرهنگ‌سازی این موضوع مهم از جمله کارهایی است که رسانه‌ها باید نسبت به آن توجه داشته باشند.

مدیرعامل پدافند غیرعامل استان قم با اشاره به اینکه دشمن در براندازی نرم برای هر قشر از جامعه نسخه‌ی خاص تجویز می‌کند، اظهار کرد: ما نیز باید در برابر دشمن با فرهنگ‌سازی مربوط به هر قشر آگاهی و بصیرت لازم را به افراد بدهیم و خبرگزاری‌ها به عنوان یکی از کانون‌های تاثیرگذار در اجتماع می‌توانند در این زمینه نقشی مهم و حیاتی را ایفا کنند.

متقیان ادامه داد: خبرگزاری فارس با توجه به سابقه، ساختار، شاکله فکری و رویکردی که دارد یکی از خبرگزاری‌هایی است که بیشترین هماهنگی و همسویی را با سیاست‌های نظام دارد و افرادی که آن را اداره و هدایت می‌کنند دغدغه‌های نظام را به خوبی درک می‌کنند و در پی اجرای منویات رهبر انقلاب اسلامی هستند.

وی با اشاره به اینکه خبرگزاری‌های مختلف نحله‌های فکری متفاوتی دارند، بیان کرد: سیاستی که در موضوع پدافند غیرعامل پیش گرفتیم همگرایی رسانه‌ای در تمام خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها است و بازدید امروز از دفتر خبرگزاری فارس در قم در راستای این سیاست صورت گرفته است.

مدیر عامل پدافند غیرعامل استان قم با تاکید بر اینکه بسیاری از افراد در جامعه با موضوع پدافند غیرعامل ناآشنا هستند، بیان کرد: به عنوان نمونه آسیب‌هایی که ما در حوزه محیط زیست شاهد هستیم و یا آسیب‌هایی که به حوزه‌های دامی و کشاورزی ما توسط دشمن به طرق مختلف وارد می‌شود مسائلی است که در پدافند غیرعامل مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

متقیان افزود: انتظاری که ما از خبرگزاری فارس و سایر خبرگزاری‌ها داریم این است که در فرهنگ‌سازی این موضوع یاری‌گر ما باشند زیرا رسانه‌ها و مطبوعات می‌توانند با اخبار و گزارشات مستند به خوبی این موضوع را در جامعه مطرح و در خصوص آن اطلاع رسانی کنند.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین موضوعات فرهنگی ما راه‌اندازی قرارگاه فرهنگی پدافند غیرعامل برای نخستین بار در کشور است این قرارگاه فرهنگی در راستای دغدغه‌های مقام معظم رهبری در موضوعات مرتبط با پدافند غیرعامل شکل خواهد گرفت و گسترده عملیاتی آن تمام کشور را در بر خواهد گرفت.

مدیر عامل پدافند غیرعامل استان قم، شهر قم را مغز متفکر نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و اظهار کرد: کار قرارگاه می‌تواند حساس‌‌سازی بر روی مسائل مرتبط با جنگ نرم باشد و این تصمیم به جهت این است که دست اول تمام موضوعات و برنامه‌ها در این شهر وجود دارد، تولید فکر و اندیشه همه دست اولشان در قم وجود دارد.

متقیان ادامه داد: اگر این قرارگاه  با مصوبه هیئت دولت در تمام استان‌های کشور راه‌اندازی شود و شهر قم با توجه به ظرفیت بالای علمی فرهنگی بتواند تغذیه معنوی و هدایت راهبردی این قرارگاه‌ها را عهده‌دار شود مسلماً با پیشرفت زیادی در این عرصه مواجه خواهیم شد.

وی گفت: شهر قم پشتیبان و حامی نظام  در بحث‌های علمی، فرهنگی، رسانه‌ای، دینی و سیاسی است و باید آمادگی لازم را داشته باشد که اگر زمانی مشکلی در پایتخت به وجود آمد بتواند از نظام پشتیبانی کند.

مدیر عامل پدافند غیرعامل استان قم در پایان با بیان اینکه به زودی اتاق فکر رسانه‌ای پدافند غیرعامل در این استان تشکیل خواهد شد خاطرنشان کرد: این اتاق فکر به جهت سیاست‌‌گذاری در امر فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل با حضور نخبگان رسانه‌ای قم شکل خواهد گرفت تا با بهره‌گیری از مصوبات این اتاق فکر و همچنین کمک و همکاری رسانه‌ها در امر فرهنگ‌سازی پدافند غیرعامل و راه‌اندازی قرارگاه فرهنگی در راستای منویات رهبر انقلاب اسلامی تلاش کنیم و امیدواریم با تشکیل این اتاق فکر گام مهمی در مشارکت موثر اصحاب رسانه در مسائل تاثیر گذار استان برداریم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری