کد خبر: 4459

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد ۲۳ مرداد برگزار می‌شود.

به گزارش قم خبر ،‌ حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۳۹۳ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد از روز یکشنبه ۱۱ خردادماه از طریق شبکه اینترنتی آغاز شد و ۲۲ خردادماه ۱۳۹۳ پایان یافت.

وی افزود: در این آزمون ۲۱۶ هزار و ۹۹ داوطلب ثبت‌نام کردند که ۹۴ هزار و ۲۴۱ نفر زن و ۱۲۲ هزار و ۲۸۵ نفر مرد هستند.

توکلی ادامه داد: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد برای رشته‌هایی که پذیرش آنها بر اساس آزمون است صبح روز پنجشنبه ۲۳ مردادماه در ۵۴ شهرستان مختلف کشور برگزار می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط کلیه داوطلبان از امروز دوشنبه برای مشاهده و دریافت روی سایت سنجش اموزش کشور قرار می‌گیرد. هر یک از داوطلبان ضرورت دارد با وارد کردن اطلاعات خود ضمن دریافت برگ راهنمای انتخاب رشته و پرینت کارت با به همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل شناسنامه عکس‌دار و یا کارت ملی در جلسه آزمون شرکت کنند.

توکلی یادآور شد: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص شهرستان‌های محل برگزاری آزمون و نام و آدرس باجه‌های رفع نقص کارت از روز سه‌شنبه ۱۴ مردادماه بر روی سایت سنجش قرار گرفته و در نشریه پیک سنجش امروز نیز منتشر می‌شود.

وی افزود: دفترچه انتخاب رشته‌ تحصیلی(شماره یک) و دفترچه شماره ۲ کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۳ موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد از روز سه‌شنبه(فردا) ۲۱ مردادماه بر روی سایت سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد. ضرورت دارد کلیه داوطلبان پس از مطالعه دقیق دفترچه ثبت‌نام دفترچه شماره یک و دفترچه شماره ۲ و مطالعه اطلاعیه مورخ ۲۰ خردادماه ۹۳ از روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه لغایت ۲۷ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به انتخاب کد رشته‌های مورد علاقه به صورت اینترنتی اقدام کنند.

توکلی در پایان گفت: داوطلبانی که علاقمند به انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته‌های بدون آزمون(براساس سوابق تحصیلی) دانشگاه آزاد هستند از روز شنبه ۲۵ مردادماه ۹۳ تا اول شهریورماه با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد نسبت به انتخاب رشته‌های مورد علاقه اقدام کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری