کد خبر: 4455

یکی از امضاکنندگان استیضاح وزیر علوم با اشاره به عدم اصلاح روند وزارت علوم پس از پادرمیانی رئیس مجلس گفت: لاریجانی این بار به نمایندگان برای انجام استیضاح کمک کند.

به گزارش قم خبر ،‌ حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر یکی از امضاکنندگان استیضاح وزیر علوم در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن انتقاد از بی توجهی وزیر علوم به دغدغه‌های نمایندگان مجلس اظهار داشت: دانشگاه مرکز علمی محسوب می‌شود و باید به گونه‌ای حرکت کند که تبدیل به باشگاه سیاسی نشود.

وی ادامه داد: بعد از دوران اصلاحات در دانشگاه‌ها انحرافاتی پیش آمد و مسیر دانشگاه‌ها به سمت غیرعلمی و غیرپژوهشی بودن حرکت کرد و اتفاقات تلخی براساس سیاست‌های غلطی که با جریان‌های اپوزیسیون خارج از کشور هماهنگ بود، برای دانشگاه‌ها به وجود آمد.

یکی از امضاکنندگان استیضاح وزیر علوم افزود: بعد از جریان اصلاحات با مدیریت رهبر معظم انقلاب، دانشگاه‌ها به سمت قرار گرفتن در مرکزیت علمی و پژوهشی حرکت کردند و ما تحولات زیادی را در این عرصه شاهد بودم بنابراین بسیاری از موفقیت‌های ما در عرصه علمی نتیجه رویکرد موجود در وزارت علوم بود.

حجت‌الاسلام پژمان‌فر با اشاره به بازگشت دانشجویان و اساتید اخراج شده به دانشگاه‌ها گفت: امروز مشاهده می‌شود که دانشجویان و اساتید اخراج شده و کسانی که وزارت اطلاعات نسبت به آنها نظر منفی داشته یا آنها را تأیید نکرده است، به دانشگاه‌ها بازگشته‌اند. البته برخی در این موضوع تعبیر غلطی به کار می‌برند و می‌گویند دانشجوی ستاره دار؛ ما نخواسته‌ایم که دانشجوی ستاره دار را بیرون کنند چراکه دانشجوی ستاره دار براساس تعهداتی که به دانشگاه‌ می‌دهد، کار خود را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به فرصت لاریجانی به وزیر علوم برای رفع دغدغه‌های نمایندگان مجلس افزود: کسانی که پیگیر بحث استیضاح بوده‌اند با وجود اینکه می‌دانستند وزیر علوم دعو و دغدغه‌شان این نیست که مشکلات را اصلاح کنند، به احترام آقای لاریجانی به وزیر فرصت دادند و وزیر قول داد که این مسائل را اصلاح کند.

یکی از امضاکنندگان استیضاح وزیر علوم با بیان اینکه امروز هیچ کدام از این اصلاحات توسط وزیر علوم صورت نگرفت، تصریح کرد: روند فعالیت‌های دانشگاه‌ها باید در مسیر دیگری قرار گیرد. با وجود دادن فرصت کافی به آقای فرجی دانا برای نشان دادن حسن نیت به نمایندگان اما وی نتوانسته است، اصلاحات درخواست شده را انجام دهد.

حجت‌الاسلام پژمان‌فر با بیان اینکه فرجی‌دانا به پادرمیانی و وساطت رئیس مجلس بی‌اعتنایی کرده است، تأکید کرد: ما انتظار داریم با توجه به برطرف نشدن دغدغه‌های نمایندگان و عدم اصلاح رویه توسط وزیر علوم، آقای لاریجانی که برای این موضوع پادرمیانی کرده‌ است، برای استیضاح وزیر علوم خودش پیش‌قدم شده و نمایندگان را کمک کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری