کد خبر: 4442

رئیس اتحادیه شهرداران لبنان گفت: روابط بین حزب‌الله، لبنان و قم کهن بوده است و امیدواریم که امروز شاهد شکل‌گیری فصل جدیدی از این روابط باشیم.

خبرگزاری فارس: روابط بین لبنان و قم کهن است

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، سلطان اسعد صبح امروز در دیدار مسئولان حزب‌الله و برخی از شهرداران مناطق مختلف لبنان با شهردار و مسئولان شهرداری قم در سخنانی اظهار کرد: توفیق خداوند متعال است که امروز خدمت شما رسیده‌ایم و امیدواریم که با همکاری هم برای ثابت نگه داشتن دین مبین اسلام حرکت کنیم.

وی با اشاره به تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در منطقه و عزم به وجود آمده برای از بین بردن اسراییل تصریح کرد:‌ شعاری امام خمینی مبنی بر نابودی اسرائیل به یک عزم جدی تبدیل شده است و پس از شکل گیری حزب الله، اسرائیل به کشوری شکست پذیر تبدیل شده است.

رئیس اتحادیه شهرداران لبنان با اشاره به پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ‌های مختلف علیه رژیم صهیونیستی گفت: در سال 2006 اسرائیل با قدرت بیشتر علیه حزب‌الله وارد عمل شده و به قول سید حسن نصرالله جنگ جهانی علیه حزب‌الله شکل گرفت و به خواست خدا باز هم حزب‌الله پیروز شد.

وی با اشاره به اوضاع کنونی غزه و حمایت کشورهای عربی، اروپا و آمریکا از اسرائیل برای از بین بردن حزب‌الله گفت: دولت‌های عربی نه‌تنها تسلیم غربی‌ها شده‌اند بلکه خواهان پایان کار حزب‌الله و مقاومت هستند.

سلطان اسعد گفت: ما اعتقاد داریم که این مسیر با عنایت الهی به پیروزی می‌رسد و دوست‌داران اهل بیت، ایران و حزب‌الله با کمک یکدیگر پیروز خواهند شد و آرزومندیم که این پیروزی‌ها به ظهور امام زمان(عج) منتهی شود.

وی تصریح کرد: سلام دوستان خود در حزب‌الله و رئیس مجلس اجرایی لبنان را به شما ابلاغ می‌کنم؛ روابط بین حزب‌الله و قم کهن بوده است و امیدواریم که امروز شاهد شکل‌گیری فصل جدیدی از این روابط باشیم.

رئیس اتحادیه شهرداران لبنان تبادل تجربیات شهرداری قم و شهرداری‌های مناطق مختلف لبنان را مورد تاکید قرار داد و افزود: کشور لبنان دارای هزار شهرداری با مقیاس‌های مختلف است.

وی تصریح کرد: مناطق شیعه نشین دارای 280 شهرداری هستند که ما با 150 مورد از این تعداد همکاری جدی در عرصه برنامه‌ریزی، مسائل آموزشی و... داریم و این شهرداری‌ها در عرصه مقاومت فعالیت جدی دارند.

سلطان اسعد یادآور شد: امیدواریم که از این همکاری بتوانیم بهره‌برداری مطلوبی داشته باشیم و شهرداری قم حضوری فعال در شهرداری‌های لبنان داشته باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری