کد خبر: 4428

رئیس جمهوری مصر برای انجام مذاکرات با پادشاه عربستان و همچنین انجام مناسک حج قاهره را به سمت عربستان ترک کرده و با این مقام عربستانی دیدار کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از ایسنا، به نقل از روزنامه الوطن چاپ عربستان، ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان نشست غیرعلنی و پشت درهای بسته‌ای را با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در کاخ خود در جده برگزار کرد.

پادشاه عربستان در آغاز از رئیس جمهوری مصر و هیات همراه وی استقبال و برای آنان آرزوی اقامت خوبی در عربستان کرد.

عبدالفتاح سیسی نیز با بیان اینکه از سفر به عربستان و دیدار با پادشاه این کشور بسیار خرسند است از مواضع ملک عبدالله بن عبدالعزیز در قبال مصر و مردم آن قدردانی کرد.

پادشاه عربستان و رئیس جمهوری مصر در این دیدار همچنین در خصوص تحولات کشورهای عربی و بین‌المللی و در راس آن اوضاع غزه و تلاش‌ها برای توقف حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه بحث و گفتگو کردند.

در این دیدار همچنین چشم‌اندازهای همکاری میان ریاض و قاهره و راه‌های حمایت و تقویت این همکاری‌ها که در راستای منافع دو کشور دوست و برادر عربستان و مصر در تمامی عرصه‌ها باشد مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان این دیدار پادشاه عربستان به عبدالفتاح سیسی گردنبند ملک عبدالعزیز را هدیه کرد که به رهبران ارشد کشورهای دوست و برادر اهدا می‌شود تا از این طریق احترام خود به وی و مردم مصر را نشان دهد.

در این دیدار، سعود فیصل وزیر خارجه، مقرن بن عبدالعزیز معاون ولیعهد عربستان و فرستاده ویژه پادشاه این کشور و خالد بن بندر رئیس سازمان اطلاعات و دیگر مقامات ارشد عربستان حضور داشتند.

منابع مصری اعلام کردند که رئیس جمهوری مصر در این سفر خود مناسک عمره را به جا خواهد آورد.

در این سفر سامح شکری وزیر خارجه مصر، ایهاب بدوی سخنگوی رسمی ریاست جمهوری و هشام الشریف رئیس دفتر رئیس جمهور مصر نیز حضور دارند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری