کد خبر: 4414

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس پس از چهار ماه سکوت پرمعنا در خصوص اتفاقات رخ داده در راس مدیریت این باشگاه سکوت خود را شکست.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، آنهایی که اخبار پرسپولیس و یا کلاً فوتبال را پیگیری می‌کنند به خوبی شاهد این هستند که در رأس مدیریت باشگاه پرسپولیس شکاف بین اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل ایجاد شده است و البته شاید بهتر است بگوییم این شکاف از ابتدا هم وجود داشته اما شاید آنهایی که مسئول انتخاب هیئت مدیره این باشگاه مردمی بودند نمی‌خواستند که این شکاف را ببینند یا آن را عیان کنند اما اکنون که مسابقات شروع شده و هر شکست و پیروزی ممکن است در خیلی از مسائل این تیم تأثیر بگذارد این شکاف نمایان شده و البته شاید خیلی دردناک باشد برای باشگاهی مثل پرسپولیس پس از سپری شدن فقط دو هفته از مسابقات این اختلاف به شکلی عمیق خود را نشان دهد. در هر صورت این اتفاق چه برای آنهایی که تصمیم‌گیرنده پرسپولیس هستند و چه آنهایی که علاقه‌مند به این تیم‌،خوشایند یا ناخوشایند رخ داده و باید دید وزارت ورزش تا چه زمانی می‌خواهد خود را بابت این اتفاقات کنار بکشد.

علیرضا رحیمی مدیرعامل پرسپولیس که شاید در این ۴ ماه مصاحبه‌های مختلفی درباره این تیم و باشگاه داشته اما هیچگاه به صورت علنی و شفاف پرده از اختلافاتش با برخی از اعضای هیئت مدیره برنداشته بود اما وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس صحبت‌هایی مطرح کرد که نشان می‌دهد شاید درد پرسپولیس باختن به فولاد نیست بلکه باید دنبال ریشه درد بود.

*کجای دنیا رئیس هیات مدیره این همه مصاحبه می کند؟

روز گذشته سیاسی مصاحبه تند و شاید بگوییم عجیبی را علیه دایی انجام داده بود نظرتان در مورد این صحبت‌ ها چیست؟

مصاحبه را خواندم و متوجه شدم که تمام این مصاحبه علیه علی دایی است. من در این ۴ ماه بارها از اعضای هیئت مدیره خواهش کردم که مصاحبه نکنند و اگر هم مشکلی می‌بینند بهتر است در هیئت مدیره مطرح شود نه در رسانه‌ها. من یک سؤالی از شما دارم،آقای سیاسی دراین مدت مصاحبه‌هایی متعددی انجام داده است ولی در کجای دنیا دیده‌اید که یک رئیس هیئت مدیره این همه مصاحبه کند؟ اصلاً چرا راه دور برویم مگر ما ۱۶ تیم لیگ برتری نداریم آیا تا به حال دیده اید رئیس یا اعضای هیئت مدیره تیم‌های حاضر در مسابقات که این همه مصاحبه کنند آن هم مصاحبه در جهت تضعیف علیه سرمربی و تیم؟

*حضور آقایان در پرسپولیس با چه هدفی است؟

شما فکر می‌کنید این مصاحبه‌ها برای رسیدن به هدفی است؟

حتماً مصاحبه می‌کنند تا به اهداف خود برسند! من روی صحبتم با آقایان حاضر در مجلس شورای اسلامی،‌دولت، قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و مردم است که آهای آقایان! بررسی کنید که حضور برخی از آقایان در هیئت مدیره پرسپولیس با چه هدفی است.

*پرسپولیس بیش از ۱۰۰میلیارد بدهی دارد!

 با این صحبت ها به نظر می‌رسد مشکلات عمیقی در باشگاه پرسپولیس است...

من خدمت شما همه چیز را می‌گویم، تیمی به من تحویل داده شده که بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد! سؤال من این است آقایان مسئول به باشگاه پرسپولیس ورود کنید و ببینید برخی از آدم‌ها با چه اهداف مشکوکی به این باشگاه آمده‌اند آیا هدف‌شان موفقیت پرسپولیس است؟ آیا در جهت کمک به این تیم کاری کرده‌اند؟ من ۴ ماه است سکوت کرده‌ام در حالی که برخی از دوستان به شدت مخالف دایی هستند. من در این ۴ ماه به خاطر اینکه بتوانم تیمم را ببندم مجبور به سکوت شدم اما در همان ابتدای راه متوجه شدم که ۱۵ میلیارد تومان از سال گذشته این باشگاه به بازیکنان بدهی دارد. از سوی برای اینکه بتوانیم تیمم را برای فصل جدید ببندم باید به بازیکنان پول هم می‌دادم.

آیا در هیئت مدیره کسی هم موافق صحبت‌های آقای سیاسی است؟

هیچ‌کس موافق صحبت‌های آقای سیاسی نیست مگر آنهایی که با او هستند!

*بین میز، پول و بازیکن دایی را انتخاب می کنم!

شما تا به حال این صحبت‌ها را با آقای خادم که نماینده تام‌الاختیار وزارت ورزش در دو باشگاه پرسپولیس و استقلال است، گفته‌اید؟

من خدمت شما همه چیز را می‌گویم. به خاطر اینکه به تیم آرامش برگردد و بتوانم برخی از بازیکنان را برای فصل جدید حفظ کنم مجبور به سکوت شدم و قطعاً در آینده راجع‌ به جداشده‌ها و پولادی صحبت‌هایم را مطرح می کنم. این را مطمئن باشید اگر هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس انتقادی می‌کنند همه آنها حق دارند اما آقای سیاسی شما دنبال چه هستید؟ شما در صحبت‌ها‌ی‌تان می‌خواهد فقط علی دایی را بکوبید. من این صحبت‌ها را به وزارت ورزش منتقل کرده‌ام و همین‌جا هم اعلام می‌کنم من بین میز و علی دایی، بین پول و علی دایی، بین ورزشکار و علی‌ دایی مطمئن باشید که سرمربی‌ام را انتخاب می‌کنم. من در سپاهان هم این روش را داشتم و معتقدم که باید جایگاه سرمربی حفظ شود. آقای سیاسی بهتر است شما هم بگویید که چه اهدافی دارید.
*تکلیف من با این ۴ شکایتی چیست؟

چه چیزی باعث شد شما این همه مدت سکوت کنید؟

سکوت کردم چون نمی خواستم آرامش تیمم به هم بخورد ولی اگر برخی به همین روش خود ادامه دهند مجبورم که خیلی چیزها را رسانه‌‌ای کنم.می‌خواهم از یک مسئله‌ای پرده بردارم که من را دچار کلافگی کرده است. این پرسپولیس اکنون دارای ۴ اسپانسر است که همه آنها هم حق دارند. سه اسپانسر از سال قبل با این تیم قرارداد بستند و یک اسپانسر هم برای امسال است، از سویی چک‌های اسپانسر در حال برگشت خوردن است. آقای سیاسی شما جز مصاحبه کردن چه کمکی به من کرده‌اید؟ تکلیف من با این چهار شکایتی چیست؟ شما بهتر است در مورد مسائل فنی صحبت نکنید و این مسئله را به اهلش بسپارید! آقای سیاسی! من خیلی از حرف‌ها را نمی‌خواهم باز کنم ولی این را با قاطعیت می‌گوییم اگر وزارت ورزش تا امروز تصمیم خود را در مورد من و سیاسی نگیرد نامه‌ایی که به وزیر ورزش را نوشته‌ام منتشر می‌کنم.

*می خواهند بازیکن نگیریم تا تیم ضعیف شود

شما چه نامه‌ای به وزیر نوشته‌اید؟

من به وزیر ورزش پیشنهاد دادم که تکلیف بدهی‌های پیشین پرسپولیس مشخص شود و این اسپانسرهایی که از سال قبل و امسال برای پرسپولیس در نظر گرفته شده تعیین و تکلیف شوند، تیم را به من بدهند بدون اینکه نیازی به پول دولت داشته باشم و من این باشگاه را اداره می‌کنم. هیئت مدیره باید به مدیرعامل کمک کند نه اینکه مرتب راجع‌به سرمربی و شخص دایی حرف بزند. خود هواداران هم همه چیز را می‌دانند، علی دایی زحمت‌کشیده این فوتبال است، او یک قهرمان ملی است، آقای سیاسی چطور اجازه می‌دهی به خودت علیه او صحبت کنی؟ شما اگر حرفی در مورد پرسپولیس دارید باید در هیئت مدیره آن را بزنید. باز هم تأکید می‌کنم نمی‌خواهم خیلی از مسائل را اکنون بگویم فقط یک نمونه از سنگ‌اندازی آقایان را می‌گویم و اینکه با حضور مدافع کاستاریکایی مخالفت کردند تا تیم تضعیف شود در حالی که من مجوز گرفته‌ام که ۱۸ میلیارد تومان برای تیم هزینه کنم ولی آقایان به دنبال سنگ‌اندازی هستند. سؤال من از آقای سیاسی این است که تو چه فعالیتی برای باشگاه می‌کنی؟ از بازرسان و دستگاه‌های اطلاعاتی خواهش می‌کنم که ورود کنند و پیگیری کنند که یک نفر چطور می‌تواند در چند باشگاه دخالت داشته باشد؟! نمی‌خواهم اسم تیم ها را بیاورم ولی این مسائل آرامش پرسپولیس را به هم زده است. خیلی عوامل به دست هم می‌دهند تا تیمی شکست بخورد، من این تیم را با زحمت جمع کرده‌ام، وقتی سر تمرین پرسپولیس می‌روم و با بازیکنان صحبت می‌کنم متوجه می‌شوم که خیلی از بازیکنان ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان از این تیم طلب دارند از سویی اسپانسر پول نمی‌دهد و بازیکنان هم دنبال طلب خود هستند. آیا با این وضعیت تیم تضعیف نمی‌شود؟ خواهش می کنم وزارت ورزش وضعیت را روشن کند.

آقای رحیمی هدف برخی در هیئت مدیره ظاهراً این است که علی دایی برکنار شود شما به عنوان مدیرعامل چه نظری دارید؟

من به هیچ وجه به حرف برخی از آقایان هیئت مدیره آقای دایی را عوض نمی‌کنم و اگر روزی تصمیم بگیریم که می‌خواهم سرمربی‌ام را عوض کنم خودم این تشخیص را می‌دهم نه اینکه عده‌ای بخواهند علی دایی را محکوم کنند و به دنبال تحریک کردن باشند، چون برخی فوتبال را نمی‌شناسند من ۴ ماه است که اقسام فشارها را تحمل می‌کنم.

فکر نمی‌کنید باید زودتر از این مشکلات را بازگو می‌کردید؟

اگر زودتر حرف می‌زدم نمی‌توانستم تیم را ببندم، همین حالا هم خیلی از بچه‌ها به دلیل طلبی که دارند ناراحتند. شما فکر می‌کنید چرا پولادی در تمرین حاضر نمی‌شود؟ یا چرا سیدجلال حسینی با ما تمدید نکرد؟ آقای سیاسی کجا هستید که به این سؤالات پاسخ دهید؟ ولی من به شما می‌گویم که پولادی به تمرینات باز می‌گردد و من اومانا این مدافع خارجی را جذب می‌کنم. هواداران فراموش نکنند که علی دایی برای این تیم زحمت کشیده است و ما همیشه به آنها احترام می‌‌گذاریم. شاید بین خیلی از بازیکنان فوتبال و یا فوتبالی‌ها ناراحتی و قهری در بین باشد اما من به خود اجازه نمی‌دهم که بین آنها دخالت کنم.آقای سیاسی! شما هم باید یاد بگیرید که در مورد قهرمان ملی حرف نزنید. آقایان کاظم‌پور و سیاسی که می‌گویید پرسپولیس ساختار ندارد اگر این باشگاه ساختار نداشت شما در آن حضور نداشتید. شما چه ادعایی دارید و فقط هر روز اذیت می‌کنید.
* یا برخی ها بروند یا افشاگری می کنم

آیا علی دایی هم مثل شما از این وضعیت به همین اندازه ناراحت است؟

علی دایی هم ناراحت است و شاید همین روزها صدایش دربیاید اما من از او خواهش می‌کنم به خاطر تیم صحبت نکند. تا من هستم اجازه نمی‌دهم به کادر فنی و تیم پرسپولیس کوچکترین بی‌احترامی شود. این افراد با مصاحبه‌های بی‌موقع خود آرامش را از سرمربی و تیم من گرفته‌اند. ۴ ماه زمان کمی برای سکوت نیست، آقایانِ اسپانسر با شما هم هستم، وقتی چک خود را برگشت می‌زنید چه کاری از دست من برمی‌آید؟ اگر صحبت از این است که ۱۰ میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس تزریق شده باید بدانید که این تیم از سال قبل فقط به بازیکنان ۱۵ میلیارد بدهی دارد. این تیم ۳۰ میلیون هوادار دارد. آقایان مسئول، نباید به راحتی با هواداران بازی شود. مردم بدانند وقتی نمی‌گذارند پول وارد باشگاه شود من به تنهایی چطور می‌توانم این تیم را ببندم؟ حالا هم که تیم را می‌بندم اینقدر همه چیز را به نام خود نزنید. پس صداقت‌تان کجا رفته است؟ هرکس غیر از من این ۴ ماه در پرسپولیس بود خدا می‌داند که چه اتفاقاتی برای این تیم می‌افتاد. من اکنون فقط یک درصد از حرف‌هایم را زده‌ام، اگر بخواهم صحبت‌هایم را باز کنم خداعالم است چه اتفاقاتی می‌افتد. رحیمی این وسط چه گناهی کرده که بین این همه مشکلات گیر کرده است؟ من از خبرنگاران و رسانه‌ها می‌خواهم که در مورد باشگاه پرسپولیس تحقیق کنند و ببینند که در روز چقدر طلبکار به باشگاه می‌آید؟ هرجا که می‌روم می‌گویند چون پرسپولیس بدحساب است اول پول نقد بدهید. آژانس‌ها و هتل ها چک قبول نمی‌کنند و پول نقد می‌خواهند. برای گرفتن هتل برای نیلسون به مشکل خوردیم و هتل دار می‌گفت پرسپولیس باید پولش را جلو جلو بدهد. شما ببینید با تیم ما چه می‌کنند فقط کارشان دخالت دخالت دخالت است ولی آقایان، اگر می‌خواهید سرمربی تیم من را بردارید اول باید من را برکنار کنید. آقای روحانی از شما خواهش می‌کنم که به مسئله پرسپولیس ورود کنید. چرا بر این باشگاه‌ها نظارت نمی‌کنید؟ آقایانِ نمایندگان مجلس، ببینید در این تیم‌ها چه خبر است؟ من در مورد استقلال هم این نظر را دارم و معتقدم پرسپولیس و استقلال سرمایه‌های کشورمان هستند. به خدا که من تنها هستم، اگر بگذارند کارم را انجام می‌دهم و همه مشکلات را خودم حل می‌کنم. آقایان بدانید همین‌ امروز اومانا را خودم جذب می‌کنم حتی شده از هواداران پول می‌گیرم. این را بار دیگر تأکید می‌کنم اگر وزارت ورزش امروز وضعیت باشگاه پرسپولیس را رسیدگی نکند حرف‌هایی که نباید را می‌زنم و افشاگری می کنم یا برخی از اعضای هیئت مدیره باید بروند یا اگر آنها نمی‌روند کسی نمی‌تواند به سرمربی من بی‌احترامی کند. باز هم می‌گویم اگر وزارت ورزش تکلیف بدهی‌های پرسپولیس را مشخص کند من برای اداره باشگاه پرسپولیس هیچ نیازی به بودجه دولت ندارم چون این باشگاه با این همه هوادار خودش پول چاپ می‌کند.

آقای رحیمی در مور شکایت این ۴ اسپانسر بیشتر توضیح دهید منظورتان از اینکه پیراهن پرسپولیس ۴ اسپانسر دارد، چیست؟

از سال گذشته با بانک رسالت به مدت ۳ سال و به قیمت ۱۲ میلیارد تومان قرارداد بسته شده است. اسپانسر امسال هم برای پیراهن قرارداد امضا کرده است، از سویی با دو شرکت پاسارگاد و فناپ هم این قرارداد امضا شده و همه آنها هم حق دارند.

سؤال آخرم در مورد پیام صادقیان است، با توجه به محرومیت ۳ ماهه او توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، تصمیم خود باشگاه چیست؟

روزی که من قرار بود با پیام صادقیان قرارداد امضا کنم با او همه صحبت هایم را کردم. به او گفتم که با داور حرف نزند اما صادقیان کمی عصبی است و در رفتارش پرخاش وجود دارد. من روز گذشته به بازیکنان تیم مفصل صحبت کردم و مطمئن باشید که دیگر در تیم پرسپولیس هیچ بازیکنی با داور حرف نمی‌زند و شما تیم جدیدی از پرسپولیس در زمین خواهید دید. کمیته انضباطی خودمان هم قطعاً تصمیم‌گیری می‌کند و ما تا جایی که قانون اجازه دهد برای پیام به دنبال تخفیف هستیم. البته اصلاً نمی‌خواهیم کار او را توجیه دهیم ولی می‌خواهیم به این بازیکن جوان کمک شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری