کد خبر: 4329

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور گفت: جامعه پزشکی برای حمایت از مردم بی‌دفاع غزه و انتقال کمک‌های درمانی امروز به صورت داوطلبانه ثبت‌نام کردند تا در صورت امکان به غزه اعزام شوند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس، علیرضا زالی در تجمع اعتراض‌آمیز جامعه پزشکی در دفاع از مردم غزه در میدان فلسطین گفت: در میادین اصلی و شهرهای کوچک و بزرگ از جمله تهران همزمان در سراسر کشور جامعه پزشکی اعلام آمادگی خود را داشته است و در دفاع از مردم بی پناه غزه از تجربه دوران دفاع مقدس خود کمک می‌گیرد.

وی ادامه داد: امداد‌رسانی در کشور در قرن بیستم توانسته رکورد تجهیزات پزشکی در مناطق جنگی را به ثبت برساند و در تنوع دسترس بودن خدمات و کاهش آمار مرگ و میر به رکورد جهانی رسیده‌ایم.

زالی گفت: هم‌اکنون تیم‌های پزشکی آمادگی دارند با حضور خود در غزه تجربیاتشان را در اختیار آنها بگذارند و از قربانیان فلسطینی و غم‌آلود که اغلب کهنسالان، کودکان و زنان بی‌پناه هستند حمایت کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: طبق آمار ثبت‌شده ۵۲ درصد از مجروحان در غزه یا کهنسال بوده یا کودکان و زنان بوده‌اند.

وی از ثبت‌نام جامعه پزشکی به صورت نمادین برای حضور در غزه و کمک به مجروحان خبر داد و گفت: پیامی که این تجمع می‌تواند داشته باشد این است که از مجامع بین‌المللی برای حل جدی و عاجل مشکلات مردم غزه نسبت به رفع محدودیت‌های فعلی اقدام شود.

زالی گفت: کارشکنی کشورهای منطقه چالشی بزرگ است که اگر محدودیت‌های صنفی و جغرافیایی برطرف شود حضور تیم‌های پزشکی در غزه بسیار موثر‌تر خواهد بود تا بتوانند مجروحان را انتقال دهند.

وی افزود: جامعه پزشکی آمادگی کامل دارد تا با اعزام تیم‌های پزشکی در غزه برای کمک به مجروحان آماده شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: از طریق ظرفیت بیمارستان‌های غیردولتی و خصوصی و انجمن‌های تخصصی که اعلام آمادگی برای ارسال کمک‌های خود به غزه کردند نیازسنجی ابتدایی انجام خواهد شد تا بر اساس آن و در شرایطی که مسیرها هموار شود بتوانیم به این مردم کمک کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری