کد خبر: 4274

رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی اعتراف کرده این رژیم در جنگ غزه شکست خورده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، آموس یادلین، رئیس سابق دستگاه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی که اکنون ریاست موسسه «مطالعات امنیت ملی» را به عهده دارد به شکست رژیم صهیونیستی در جنگ غزه و عدم دست‌یابی به اهداف تعیین شده اعتراف کرده است.

وی در مصاحبه با کانال ۱۰ اسرائیل گفت: «اسرائیل نتوانست به اهدافی که برای خودش تعیین کرده بود دست یابند. اینجا فرصت هنوز وجود دارد چون اسرائیل قوی‌تر است و شهروندان آن قوی و مصصم هستند. شهروندان تمایل دارند به ارتش سه هفته دیگر فرصت بدهند تا کاری که انجام نداده‌اند را انجام دهند.

وی افزود: من سه هفته پیش گفتم اینکه حماس را حاکم غزه باقی بگذاریم اقدام اشتباهی است بعد از تضعیف حماس، ساکنان غزه با خوشحالی از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی استقبال خواهند کرد.

پیش از این هم نتایج یک نظرسنجی بر شکتس رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه تأکید کرده بودند. بر اساس یک نظرسنجی جدید بیش از ۶۰ درصد از اسرائیلی‌ها بر این باورند که تهاجم یک ماهه رژیم اسرائیل به نوار تحت محاصره غزه شکست خورده است.

نظرسنجی اخیر موسسه اسرائیلی «پنلز پالیتیکس» نشان داده است ۶۶ درصد از اسرائیلی‌ها بر این باورند که تل‌آویو در این جنگ به اهداف خود دست نیافته است.

این در حالی است که نیروهای رژیم اسرائیل با عقب‌نشینی از غزه مدعی شده‌اند به تمامی اهداف خود از جمله نابودی تونل‌های مرزی غزه دست یافته‌اند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل پیش از این تهاجم به غزه را یک «پیروزی» خوانده بود.

با وجود این، نظرسنجی‌های جدید حاکی از آن است که به عقیده اکثر اسرائیلی‌ها گفته حماس مبنی بر اینکه تل‌آویو در دستیابی به اهداف خود ناکام بوده است حقیقت دارد.

اسماعیل هنیه از رهبران ارشد حماس گفته است فلسطینی‌ها در تهاجم اسرائیل به نوار غزه پیروز میدان بودند. هنیه به تازگی با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرد در تهاجم خونین رژیم اسرائیل به سرزمین فلسطینیان مبارزان مقاومت فاتحان حقیقی هستند.

رژیم اسرائیل اجازه نمی‌دهد رسانه‌های خبری آمار دقیق سربازان اسرائیلی کشته و یا اسیر شده را اعلام کنند. شمار فزاینده تلفات نیروهای اسرائیلی خشم و مخالفت عده بسیاری از اسرائیلی‌ها را برانگیخته است.

ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین در تلاش است پرونده جنایات جنگی رژیم اسرائیل علیه مردم غزه را در دیوان بین‌المللی کیفری مطرح کند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری