کد خبر: 4245

یک خانواده اندونزیایی که ۱۰ سال پیش در سونامی این کشور کودک چهار ساله خود را از دست داده بودند، با دختر ۱۴ ساله خود روبرو شدند.

به گزارش قم خبر به نقل از ایرنا، روزنامه جاکارتا گلوب اندونزی روزجمعه اعلام کرد یک زن و شوهر در آچه پس از ویران شدن خانه خود در سونامی سال ۲۰۰۴ به این باور رسیدند که دختر چهار ساله خود را ازدست داده اند.

براثر سونامی اقیانوس هند پس از زلزله در جزیره سوماترا ۲۳۰ هزار نفر در ۱۴ کشور کشته شدند که ۱۷۰ هزار نفر از این افراد از اهالی منطقه آچه اندونزی بودند.

جمالیه ۴۲ ساله و سپتی رانگکوتی ۵۲ ساله زن و شوهر این خانواده اندونزیایی رولدهاتول جناح را که چهار سال داشت همراه پسرشان هنگام برخورد امواج سونامی به خانه اشان در آچه از دست دادند.

دایی جناح پس از ۱۰ سال به صورت تصادفی با دختر ۱۴ ساله ای شبیه خواهرزاده گمشده خود مواجه می شود.

این دختر پس از سونامی در جزیره ای دیگر توسط یک ماهیگیر نجات یافته و مادر سالمند خانواده در نزدیکی آچه از وی نگهداری کرده است.

دایی این دختر چهار روز قبل از ماه مبارک رمضان این دختر را یافته و در مورد وی تحقیق کرد و متوجه شد که نجات یافته سونامی است.

جمالیه نجات فرزندش و بازگشت وی به خانوده را یک معجزه از سوی خدا می داند و آماده آزمایش دی.ان.ای برای اثبات این موضوع است.

این خانواده اکنون تصمیم دارند بار دیگر بدنبال پسر گمشده خود که به همراه جناح در سونامی مفقود شد و گمان می کردند کشته شده است بگردند.

این دختر از روز چهارشنبه به خانواده خود پیوسته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری