کد خبر: 4165

در کنار خودرو زنی چادری در حال بررسی موتور خودرو است و مامور اداره برق نیز برای کمک رساندن به وی توقف کرده ولی وقتی با این فرد چادری برخود می کند متوجه می شود فردی که چادر پوشیده زن نیست و مردی است که با این روش در انتظار به دام انداختن مامور برق بوده است!

به گزارش قم خبر به نقل از "برق نيوز" چندی پیش خبری مبنی بر کتک خوردن کارکنان اداره برق در یکی از شهرستان های استان فارس منتشر شد.

در جدیدترین اقدام صورت گرفته که توسط خبرنگاران محلی به برق‌نیوز رسیده، بار دیگر ماموران اداره برق مورد ضرب و شتم قرار گرفتند!

بر اساس گزارش رسیده، خودروی تعمیرات برق (وانت اکیپ تعمیرات برق) یکی از شهرستان های استان خوزستان در مسیر خود برای انجام ماموریت محوله با خودروی سواری ای برخورد می کند که کنار جاده متوقف شده و کاپوت خود را بالا زده که نشان از خراب بودن ماشین دارد.

در کنار خودرو زنی چادری در حال بررسی موتور خودرو بوده و مامور اداره برق نیز برای کمک رساندن به وی توقف کرده ولی وقتی با این فرد چادری برخود می‌کند متوجه می‌شود فردی که چادر پوشیده زن نیست (!) بلکه مردی است که با این روش در انتظار به دام انداختن مامور برق بوده است!

بر اساس این خبر، فرد خلافکار با قرار دادن چاقو زیر گردن این مامور، وی را گرفتار کرده و با همدستان خود اقدام به شکستن و تخریب تجهیزات و وسایل برقی وانت نموده و خسارتی نیز به این خودرو نیز وارد نموده اند.

این افراد دلیل این اقدام خود را ضرب شستی به اداره برق و مامور قطع کنتور اعلام می کنند و به مامور می گویند که این "تا شما باشید دیگر کنتور برق مردم را قطع نکنید"!. پس از ضرب و شتم مامور بی گناه وی را رها کرده و متواری می شوند.
 

***


به گزارش برق نیوز، کارکنان و کارمندان اداره برق به خاطر وظیفه خطیر برق رسانی و حفظ پایداری سیستم و حفاظت آن مجبور به وضع قوانین و مقررات ویژه ای هستند. قوانینی که موجبات آسایش و رفاه شهروندان را در پی خواهد داشت.

شرکت های توزیع نیروی برق و کارکنان آنها در خط مقدم وزارت نیرو هستند که ارتباط با جامعه نیز بر عهده آنهاست. این قشر زحمت کش هستند که نمایندگی وزارت نیرو را در برخورد با مردم جامعه عهده دار هستند. اما بعضا شاهد رفتارهای نادرست و خلاف قانونی هستیم که باعث هتک حرمت و از بین بردن شرافت و کرامت انسانی کارکنان شرکت های توزیع می شوند.

به گزارش "برق نيوز" این قبیل اقدامات در حالی صورت می گیرد که ماموران اداره برق و اکیپ تعمیرات، کارگران و کارمندان بی گناهی هستند که بر حسب دستور مدیر و مسئول خود و در پی انجام وظیفه مامور به این خدمات هستند. شرکت های توزیع رابط مستقیم دولت و وزارت نیرو با مردم هستند و لذا مجبور به معاشرت با قشرهای مختلف اجتماع نیز می باشند.

متاسفانه هر هفته شاهد برخوردهای این چنینی در سراسر کشور با ماموران اداره برق هستیم. با این شرایط احتمالا در آینده نزدیک عملیات قطع کنتور برق به ماموران نیروی انتظامی واگذار گردد تا با اسلحه و آموزش های خاص بتوانند برق بدهکاران برق را قطع نمایند!

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری