نظرسنجی ارگان دولت از ۱۷ کارشناس اقتصادی نشان می‌دهد از نگاه ۵۹ درصد کارشناسان، وعده‌های دولت برای خروج از رکود تولید و ایجاد اشتغال محقق نشده است.

نظرسنجی جالب ارگان دولت از ۱۷ کارشناس اقتصادی

به گزارش قم خبر به نقل از کیهان، طبق این نظرسنجی که در سالگرد تشکیل دولت انجام شده ۵۹ درصد کارشناسان معتقدند وعده‌های دولت در زمینه مذکور محقق نشده است. ۲۳ درصد معتقدند کمتر از ۵۰ درصد وعده‌ها در این زمینه محقق شده و ۱۸ درصد می‌گویند بیش از ۵۰ درصد محقق شده است یک نفر هم می‌گوید وعده‌ها محقق شده است.

تحقق یا عدم تحقق وعده عدالت اقتصادی و مبارزه با رانت و فساد سؤال دیگر روزنامه ایران است که ۷۰ درصد کارشناسان گفته‌اند این وعده محقق نشده یا کمتر از ۵۰ درصد محقق شده است. ۶ درصد (یک نفر) می‌گوید محقق شده و ۲۴ درصد معتقد است بیش از ۵۰ درصد تحقق یافته است.

به نوشته روزنامه ایران همچنین در پاسخ این پرسش که آیا دولت در زمینه ثبات اقتصادی و مهار تورم توانسته به وعده خود عمل کند یا نه، ۲۴ درصد به گزینه «محقق شده»، ۲۹ درصد به گزینه «بیش از ۵۰ درصد محقق شده»، ۲۹ درصد به گزینه «کمتر از ۵۰ درصد محقق شده و ۱۸ درصد به گزینه «وعده‌ها محقق نشده» رأی داده‌اند.

ابراهیم رزاقی، بهمن آرمان، مهدی تقوی، بهنام ملکی، هادی زنوز، جمشید پژویان، محمدباقر صدری، مهدی طغیانی، علی دینی،حسن امیرتاش، علی نقی خاموشی، آلبرت بغزیان، محمدرضا پورابراهیمی، عبدالکریم رجبی، سیدمحمدحسین میرمحمدی و ایرج ندیمی در این نظرخواهی شرکت داشته‌اند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری