کد خبر: 4115

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (س) با اشاره به جنایات و اهداف گروه‌های تکفیری در جوامع اسلامی گفت: این پدیده نسخه جدیدی از وهابیت بوده که رژیم صهیونیستی برای از بین بردن اسلام و مسلمانان به وجود آورده است.

خبرگزاری فارس: تکفیری‌ها نسخه جدید وهابیت هستند

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله شیخ محمدجواد فاضل‌لنکرانی در دیدار محمدابراهیم فقیه‌زاده رئیس جهاد دانشگاهی استان قم که ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به اقدامات جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف اظهار کرد: این نهاد ارزشی برای نظام انقلاب اسلامی مبارک است و با گذشت زمان وسعت فعالیت‌های آن افزایش می‌یابد.

وی جایگاه علمی جهاد دانشگاهی در جامعه اسلامی را مناسب دانست و اضافه کرد: علم دنیوی که از کتاب‌ها و تحقیقات دانشمندان به دست آمده، پوسته خارجی علم و باطن علم که خداوند نهال آن را در فطرت هر فردی قرار داده علم واقعی است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (س) اضافه کرد: اگر این مجموعه تدین و تلاش خود را بیشتر تقویت کند افق‌های جدیدی را برای دنیا ایجاد خواهد کرد.

وی از آمادگی مرکز فقهی ائمه اطهار (س) برای همکاری با جهاد دانشگاهی خبر داد و تصریح کرد: اعضای جهاد دانشگاهی می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های این مرکز و دیگر مراکز دینی راه‌های علمی بسیاری را برای خود باز کنند.

فاضل لنکرانی با اشاره به جنایات و اهداف گروه‌های تکفیری در جوامع اسلامی یادآور شد: این پدیده نسخه جدیدی از وهابیت است که رژیم صهیونیستی برای از بین بردن اسلام و مسلمانان به وجود آورده است.

وی گروهک تروریستی داعش را نمونه بارز و وحشیانه‌ترین حزب تکفیری‌ها خواند و ادامه داد: امروزه همه مراکز علمی باید نسبت به خطر گروه‌های تکفیری که جهان اسلام را تهدید می‌کنند آگاهی کاملی داشته باشند.

فاضل لنکرانی با اشاره به سالروز واقعه تخریب قبور ائمه بقیع و اندوه مسلمان دنیای اسلام ادامه داد: اقدامات وهابیت در سال‌های گذشته هیچ تاثیری بر روی مردم مسلمان و ایمان آن‌ها نمی‌گذاشت اما امروزه آنان پروژه اسلام‌هراسی را در دست دارند.

وی افزود: وهابیت مسلمان را به عنوان یک تروریسم معرفی می‌‎کند و وحشیانه‌ترین اقدامات که بدترین حیوانات هم تمایلی به انجام دادن آنها ندارند را به مسلمانان نسبت می‌دهد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (س) رژیم صهیونیستی را بدترین دشمن اسلام دانست و خاطرنشان کرد: جنایات انجام شده در طول تاریخ هرگز با جنایات این رژیم ظالم برابری نخواهد کرد.

وی با اشاره به سخنانی از مقام معظم رهبری در ارتباط با فلسطین تاکید کرد: اگر مسلمانان مشکلات عراق و فلسطین را رفع نکنند این معضلات دامن‌گیر تمام کشورهای اسلامی خواهد شد.

فاضل‌لنکرانی با اشاره به اینکه مسائل اسلام و حقانیت این مذهب برای داعش آشکار است، گفت: رژیم صهیونیستی نخستین و بزرگ‌ترین دشمن اسلام است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری