مقاله نویس روزنامه الشرق با تحلیل پیام سردار سلیمانی به مردم مقاومت غزه به طور ضمنی مدعی شد ایران شعار دفاع از فلسطین و فلسطینیان را صرفا برای تحریک احساسات مسلمانان سر می دهد ولی هیچ اقدام عملی در دفاع از آنها انجام نمی دهد.

 به گزارش قم خبر ، شرق الاوسط با مقاله ای تحت عنوان "آقای سلیمانی صدای مرا می شنوی" نوشت: اقدام سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه است که مطالب بی سابقه ای را در پیامی خطاب به نیروهای مقاومت در غزه بیان کرده است.
سلیمانی پیام خود را با این آیه شریفه قرآن آغاز می کند که می فرماید: «ألا تُقَاتِلُونَ قَوْمًا نَّکَثُوا أَیْمَانَهُمْ وَهَمُّوا بِإِخْرَاجِ الرَّسُولِ وَهُم بَدَءُوکُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ أَتَخْشَوْنَهُمْ فَاللَّهُ أَحَقُّ أَن تَخْشَوْهُ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ: چرا با گروهی که سوگندهای خود را شکستند و بر آن شدند که فرستاده [خدا] را بیرون کنند و آنان بودند که نخستین‏بار [جنگ را] با شما آغاز کردند نمی‏جنگید؟ آیا از آنان می‏ترسید با اینکه اگر مؤمنید خدا سزاوارتر است که از او بترسید» (توبه 13)
بنابراین، این آیه بر ضرورت جنگیدن به ویژه با یهودیان تاکید می کند و همین مسئله باعث شده است که سلیمانی این آیه را در ابتدای پیام خود ذکر کند.
سردار سلیمانی تاکید می کند ملت فلسطین در غزه به دشمن اشغالگر و توطئه گران همراه او از دور و نزدیک درس مبارزطلبی و مبارزه برای حق و کرامت می دهد. بنابراین، از نظر فرمانده نیروی قدس، آنچه در غزه جریان دارد توطئه ای است که طرف های مختلفی در آن تبانی کرده اند و توطئه گران تنها به اسرائیل و شیطان بزرگ(آمریکا) محدود نمی شوند بلکه کشورهای دیگری نیز با آنها همکاری می کنند و بدون تردید برخی از کشورهای عربی از جمله آنها هستند.
سلیمانی سپس فرماندهان نیروهای مقاومت را مخاطب قرار می دهد، فرماندهانی که سازش نمی پذیرند و در برابر فشارهای تسلیم و توطئه های تسلیم پذیری، عقب نشینی نمی کنند. ایشان در اینجا سران سیاسی حماس و جهاد اسلامی و همه گروه های مقاومت را ذکر می کند. عبارت «سازش بر سرحقوق» بدان خاطر ذکر می شود تا هرکس هرچیزی را که می خواهد به آن بیفزاید و هرکس با توجه به منافع خود به آن بنگرد. بنابراین، توقف خونریزی و جلوگیری از قربانی شدن بیش از پیش مردم، به هیچ وجه سازش بر سر حقوق نیست.
سلیمانی بار دیگر تلخکامی خود را از آنچه منظره های دردناک نامیده است که قلب ها را خون و سینه ها را مالامال از غم و اندوه شدید می کند بیان کرده است. منظره هایی که طبق پیام سلیمانی خشمی عمیق به همراه دارد «خشمی که جام آن در زمانی مناسب بر سر صهیونیست‌های جنایتکار خواهد ریخت.» و این چیزی است که آشکارا از موضع ایران در طول دوره تجاوزات اسرائیل به غزه تجلی یافته است.
سپس لعن و نفرین های متوالی سلیمانی آغاز می شود. وی این لعن ها را از رژیم صهیونیستی آغاز می کند و با لعن مدافعان این رژیم به ویژه راس این ستم جهانی، آمریکا، آن را با لعن کسانی که راههای امدادرسانی به غزه را بسته اند و  هر کس که اندوه و تلخکامی آنها را می بیند و با سکوت بزدلانه اجازه قتل ملت مظلوم فلسطین را می دهد، ختم می کند.
سلیمانی تاکید می کند که آنها بر عهد خود پایبند می مانند و دگرگونه نمی شوند همانگونه که «پایبند بودیم و هستیم (عهد می بندیم) به تکلیف دینی خود در حمایت از مقاومت عمل کنیم؛ ما تأکید می کنیم که در اصرار برای پیروزی مقاومت تا پیروزی ادامه خواهیم داد تا اینکه زمین و آسمان و دریا برای صهیونیست ها تبدیل به جهنم شود و قاتلان و مزدوران بدانند که حتی یک لحظه هم از دفاع از مقاومت، حمایت آن و پشتیبانی ملت فلسطین دست برنخواهیم داشت و تردیدی در این امر نخواهیم کرد.»
خلع سلاح مقاومت، به نظر سلیمانی، جوسازی باطلی است؛ وهمی است که محقق نمی شود و رویاهایی است که در بیداری تعبیر نمی شوند. سلیمانی نامه اش را با توصیه هایی به برادران مسلمانش مبنی بر به کار گیری تفنگ، سلاح، خون و کرامت خود در دفاع از انسانیت و اسلام، که در فلسطین خلاصه شده است، به پایان می برد.
نویسنده در ادامه می افزاید اکنون ما مسلمانان، منتظریم ببینیم ام القرا و ایران چگونه به عنوان یک الگوی قابل پیروی در مقابله با رژیم صهیونیستی عمل می کنند. اما واقعا چه اتفاقی می افتد؟
آیا اکنون فلسطین تحت اشغال اسرائیل نیست؟ آیا آیه ای که سلیمانی پیام خود را با آن آغاز کرد، بر این اشغالگر تطبیق نمی کند؟ شرق الاوسط مقاله خود را اینگونه پایان می برد: ای کسی که عاشق شهادت در راه فلسطین و قدس هستی، کجایی؟ جناب قاسم سلیمانی... صدای مرا می شنوی؟

لازم دیدم  به این اشاره کنم اگر ایران و محور مقاومت در مقابل صهیونیست ها قد علم نمی کردند صهیونیست ها اکنون در کجای منطقه قرار داشتند؟ آیا سران سر سپرده عرب توان مقابله با این سگ هار را داشتند؟ رسانه ها و سران سر سپرده عرب به کجا می روند چرا نمی خوهند واقعیت را ببینند؟

بر این اساس با نگاهی واقع بینانه به پیام سرلشکر سلیمانی اهمیت راهبردی این پیام پس از مطرح شدن موضوع مسلح کردن کرانه باختری رود اردن و ضرورت ورود جهان اسلام از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این عرصه سرنوشت ساز بیشتر مشخص می‌شود.
توقف‌ناپذیری کمک‌های همه جانبه ایران در قبال مقاومت فلسطین و توسعه آن به اقدام عملی جهان اسلام در این زمینه، به طور قطع رژیم صهیونیستی را با یک سونامی ویران کننده رو به رو ساخته و تل آویو را با مشکلات بزرگ و در معرض یک مخمصه جدی و راهبردی قرار خواهد داد.
در حالیکه گشایش جبهه جدیدی در کرانه باختری صهیونیست ها و حامیانش را نگران کرده، متحدان منطقه ای و غربی این رژیم در تلاشند تل آویو را از این مخمصه نجات دهند. در راستای این دستور کار گروههای تکفیری اعم از داعش و النصره با دست زدن به تحرکات جدید در عراق و لبنان باز هم به کمک این رژیم آمدند. آیا این یک واقعیت اظهر من الشمس نیست که کمک های ایران رژیم صهیونیستی را نگران و سراسیمه کرده است. سران سر سپرده عرب و رسانه های عربی خودتان قضاوت کنید آیا این نگرانی صهیونیست ها که خودشان مدعی هستند یکی از مجهزترین ارتش های دنیا را دارند؛ نتیجه کفن های اهدایی سعودی ها بوده یا نتیجه موشک های ایران.

پس از سه هفته سکوت مرگبار حاکمان و رسانه های سعودی در قبال کشتار بی رحمانه فلسطینیان ساکن غزه و انتشار اخباری مبنی بر تامین هزینه های تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به غزه توسط آل سعود، سرانجام مقامات عربستان برای کمک به مردم غزه قدم برداشتند و محموله های اهدایی خود را توسط نهادها و گروه های امدادی مستقل که داوطلبانه خود را به غزه می رسانند، به این منطقه ارسال کردند.

کمک اعراب به غزه

خود قضاوت کنید آیا این نوع کمک ها جز نمک پاشیدن بر زخم 60 ساله مردم فلسطین به دردی می خورد؟

اما توان ساخت موشک که ایران به گروه های مقامومت داده تمام معادلات را به هم زده است. مقاومت اسلامی که زمانی با " انتفاضه سنگ" دغدغه صهیونیستی بود اینک با ارتقای توانمندی‌های دفاعی خود آغاز "انتفاضه موشک" توازن وحشت و مرگ را در سرزمین های اشغالی برقرار کرده‌اند و موشک‌هایی که با دست یابی و دسترسی به تکنولوژی و تجربه جبهه حامی فلسطین و قدس، امروز خواب را از چشمان سردمداران دژخیم و کودک کش صهیونیستی ربوده است.

یا اخیراً نیروهای مقاومت اسلحه ای را رونمایی کردن به نام غول که در نبرد میدانی عرصه را بر صهیونیست ها تنگ کرد و نظامیان صهیونیست مجبور شدند 3 کیلومتر اطراف غزه را پاکسازی کنند. تیپ ویژه گولانی هم نتوانست از کمند غول بگذرد. آیا سران سرسپرده عرب جرات دارند یک فشنگ به مردم فلسطین برای دفاع از خود بدهند؟ آیا در جهان اسلام کشوری جز ایران می تواند به خود جرات دهد با تمام قد در مقابل صهیونیست ها بایستد؟ اینها همه از صدقه سری سرداران عاشق شهادت است.

کمک ایران به غزه

شکی نیست در آینده‌ای بسیار نزدیک ملت فلسطین نه در جنگ غزه که در نبرد نهایی با صهیونیست‌ها و اخراج اشغالگران از سرزمین مقدس فلسطین پیروز خواهند شد و آنگاه وقت محاکمه و مجازات حامیان و شرکای جنایات جنگی و ظلم حدود ۷۰ ساله علیه ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین خواهد بود.

*پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری